Stadler dostarczy ÖBB do 186 pociągów piętrowych KISS

Stadler dostarczy ÖBB do 186 pociągów piętrowych KISS

Po raz kolejny firma ÖBB ogłosiła Stadlera zwycięzcą przetargu na 186 piętrowych pociągów trakcyjnych typu KISS. Umowa ramowa obowiązuje przez dziesięć lat i ma łączną wartość do 3 miliardów euro.

Po tym, jak rozstrzygnięcie przetargu zostało opóźnione przez postępowanie sądowe, wszystkie przeszkody prawne zostały usunięte. Oznacza to, że ÖBB może teraz zawrzeć umowę ramową ze Stadlerem. Decyzja o udzieleniu nagrody ogłoszona dzisiaj przez ÖBB sygnalizuje, że droga dla zamówienia na pierwsze pojazdy jest wolna.

Umowa ramowa obejmuje produkcję i dostawę różnych cztero-, pięcio- i sześcioczłonowych piętrowych pociągów trakcyjnych KISS.

Licząc umowę ramową dla ÖBB, Stadler sprzedał do tej pory ponad 550 pociągów KISS. Pociągi będą produkowane w nowym centrum doskonałości dla pociągów piętrowych Stadlera w St. Margrethen (CH). Oczekuje się, że pierwsze zlecenie call-off zostanie złożone w najbliższej przyszłości. W nadchodzących tygodniach ÖBB i Stadler opublikują dalsze informacje na temat pojazdów i wstępnego zamówienia.

– Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że po opóźnionej procedurze przetargowej zostaliśmy prawnie przyznani kontraktowi przez ÖBB. Pojazdy Stadlera od lat z powodzeniem jeżdżą po austriackich szynach. Fakt, że jesteśmy teraz w stanie dostarczać kolejna generację piętrowych pociągów wieloczłonowych do Austrii z ÖBB, napawa nas wielką dumą – mówi Peter Spuhler, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Grupy a.i. Stadlera.