Spacer z „Wiedenką” w tle

Spacer z „Wiedenką” w tle

Fundacja Grupy PKP zaprasza do wzięcia udziału w wieczorze warszawsko – wiedeńskim, współorganizowanym przez Krąg Przyjaciół Zapomnianej Historii i Miejsko – Powiatową Bibliotekę Publiczną w Lublińcu. Spotkanie odbędzie się w dniu 14 lutego 2020 roku w bibliotece w Lublińcu o godzinie 17.00.

Na uczestników czekać będzie historyczny spacer szlakiem Drogi Żelaznej Warszawsko – Wiedeńskiej, podczas którego poznają sylwetki osób związanych z pierwszą linią kolejową w ówczesnym Królestwie Polskim i drugą w Imperium Rosyjskim. Droga ta łączyła Warszawę z granicą zaboru austriackiego. Pierwszy odcinek wybudowano w 1845 roku, a w 1912 została upaństwowiona przez władze rosyjskie

Spotkanie poprowadzi wolontariusz Fundacji Grupy PKP – Marek Moczulski, współautor książki „Stacya Stare Powązki”. Wydarzenie będzie jednym z cyklu spotkań z okazji 175. rocznicy uruchomienia pierwszego odcinka kolei Warszawsko – Wiedeńskiej.

Wszystkim zainteresowanym historią kolei Fundacji gwarantuje ciekawe spędzenie czasu. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.