SOK zatrzymała złodzieja kabla zasilającego urządzenia na przejeździe kolejowym

SOK zatrzymała złodzieja kabla zasilającego urządzenia na przejeździe kolejowym

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Krakowa ujęli sprawcę kradzieży 30-metrowego przewodu zasilającego rogatki na przejeździe kolejowym. Ujęty mężczyzna posiadał przy sobie 1,6 grama amfetaminy.

Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Trzebinia. Funkcjonariusze SOK z Krakowa przybyli na przejazd kolejowy w związku ze zgłoszeniem o kradzieży przewodu zasilającego napędy rogatkowe.

Podczas oględzin funkcjonariusze stwierdzili brak 30-metrów przewodu oraz świeże ślady cięcia. Jeden z pracowników dokonujących prac remontowych na ww. przejeździe poinformował, że chwilę temu widział mężczyznę, który zwijał kabel oraz podał jego rysopis.

W toku dalszych czynności służbowych funkcjonariusze SOK ujęli zgodnego z rysopisem sprawcę kradzieży. Patrol SOK odzyskał 30-metrowy odcinek kabla oraz zabezpieczył jako dowód piłę do cięcia metalu. W trakcie ujęcia mężczyzna wyrzucił z kieszeni torebkę z białym proszkiem licząc, że umknie to uwadze funkcjonariuszy.  Jak się okazało, ujęty posiadał przy sobie 1,6 grama amfetaminy.

Sprawca, 30-letni mieszkaniec Chrzanowa, został przekazany wraz zabezpieczonymi dowodami rzeczowymi funkcjonariuszom Komisariatu Policji w Trzebini, gdzie trwają dalsze czynności w sprawie.