Słowacja: autobus wjechał pod pociąg pasażerski

Słowacja: autobus wjechał pod pociąg pasażerski

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek około godziny 17:00 pomiędzy Nowymi Zamkami a Dvorami nad Žitavou. Pod pociąg EuroCity z Pragi do Budapesztu wjechał autobus.

Skład prowadziła lokomotywa czeskiego przewoźnika obsługiwana przez maszynistę Kolei Czeskich (ČD), natomiast wagony i obsługa konduktorska należały do Kolei Słowackich (ZSSK).

Na miejsce wypadku natychmiast przybyły służby ratownicze. Linia jest obecnie nieprzejezdna na odcinku Nové Zámky – Dvory nad Žitavou.

Co najmniej siedem osób zginęło, a kilka kolejnych zostało rannych. Wszystkie ofiary podróżowały autobusem.

Wicepremier Słowacji, Robert Kaliňák, złożył kondolencje rodzinom osób, które zginęły w wypadku, oraz życzył poszkodowanym jak najszybszego powrotu do zdrowia.

Przyczyny wypadku trzeba szybko zbadać, aby w przyszłości, po podjęciu odpowiednich środków, można było uniknąć takich fatalnych konsekwencji – napisał Kaliňák w mediach społecznościowych.

Podziękował również służbom ratowniczym za szybką, profesjonalną interwencję, która zapobiegła jeszcze większej tragedii.

Kondolencje złożyły również Koleje Słowackie

Z głębokim smutkiem dowiedzieliśmy się o tragicznej wypadku drogowym, który miał miejsce dziś między Nowymi Zamkami a Dvormi nad Żitavou. Na szczęście wszyscy pasażerowie i personel na pokładzie naszego pociągu EC 279 są w porządku. Niemniej jednak nasze serca i myśli są z rodzinami i bliskimi pasażerów autobusu, którzy w tym wypadku doznali obrażeń lub strat.

Chcemy wyrazić szczere kondolencje wszystkim dotkniętym przez to wydarzenie. Dziękujemy służbom ratunkowym za ich szybką i profesjonalną reakcję i zobowiązujemy się wspierać ich dalsze wysiłki w radzeniu sobie z tą sytuacją.

W tym trudnym okresie pozostajemy oddani bezpieczeństwu naszych pasażerów i pracowników oraz jesteśmy gotowi udzielić wszelkiej niezbędnej pomocy i wsparcia.