SKPL potwierdził zakup czterech jednostek DM90

SKPL potwierdził zakup czterech jednostek DM90

W niedzielę, 29 listopada do Polski przez przejście graniczne Horka – Węgliniec wjechał transport zakupionych przez nasz pierwszych czterech jednostek DM90  – potwierdził SKPL .

Pochodzące z Holandii dwuczłonowe spalinowe zespoły trakcyjne produkowane były pod koniec lat dziewięćdziesiątych, a ich eksploatacja została zakończona ostatecznie z początkiem rozkładu jazdy 2018, w związku ze stuprocentową elektryfikacją sieci kolejowej użytkowanej przez Nederlandse Spoorwegen.

– Przetransportowane do Polski pojazdy trafią do Zagórza, gdzie zacznie się proces dostosowania ich do obecnych wymagań. Przyszłe zatrudnienie DM90 zależy w dużej mierze od zainteresowania przewoźników i potrzeb rynkowych w sektorze transportu pasażerskiego nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach Europy Środkowej – informuje SKPL

Sprzedaż DM90 do Polski stanowi finał zapoczątkowanych w Amsterdamie i trwających od grudnia 2019 polsko-holenderskich negocjacji, w czasie których przedstawiciele NS odwiedzili kolej w Pleszewie.