Siemens Mobility przejmuje słowacką firmę HMH

Siemens Mobility przejmuje słowacką firmę HMH

Siemens Mobility sfinalizował przejęcie HMH, s.r.o., słowackiej firmy technologicznej, która oferuje krajowy system kontroli pociągu MIREL dla Słowacji, Czech, Węgier i Polski. Dzięki temu przejęciu Siemens Mobility jest teraz w stanie zaoferować kompletne portfolio systemów ochrony pociągów obejmujące wschodnioeuropejskie korytarze kolejowe.

HMH pozostanie w Bratysławie na Słowacji i zostanie zintegrowana z częścią infrastruktury kolejowej Siemens Mobility.

HMH wzmacnia naszą pozycję rynkową. Przejęcie to stanowi ważny kamień milowy w naszym dążeniu do dostarczania kompleksowych rozwiązań z jednego źródła dla wszystkich dostawców taboru kolejowego w Europie. Cieszymy się, że możemy powitać naszych nowych kolegów z Bratysławy w Siemens Mobility – mówi Andre Rodenbeck, CEO pionu infrastruktury kolejowej Siemens Mobility.

Siemens Mobility jest dla nas idealnym partnerem. Wspólnie możemy budować i rozwijać nasze portfolio systemów ochrony pociągów, które były liderem przez ostatnie dwie dekady. Przyszłość leży w europejskim transgranicznym ruchu kolejowym. Dzięki temu, że HMH jest teraz integralną częścią rodziny Siemens Mobility, będziemy w centrum tego rozwoju na rynku wschodnioeuropejskim. To ważny krok dla naszej przyszłości – mówi Tomáš Horváth, CEO i założyciel HMH.

MIREL VZ1 to kompletne i unikalne rozwiązanie na rynku, które zostało zaprojektowane w celu wspierania bezpiecznej eksploatacji kolei na Słowacji, w Czechach, na Węgrzech i w Polsce. Zaprojektowany jako zharmonizowany system z interfejsem zgodnym z europejskimi standardami kolejowymi, MIREL VZ1 może być zintegrowany z ETCS, przyszłym systemem ochrony kolei dla wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej.

Firma HMH została założona w 1993 roku, a od 1999 roku zajmuje się rozwojem, produkcją i konserwacją systemów kontroli pociągu i sterowania ruchem kolejowym. Głównym produktem firmy jest MIREL.