Siemens dostarczy 10 Smartronów do Bułgarii

Siemens dostarczy 10 Smartronów do Bułgarii

Bułgarskie Koleje Państwowe (BDŽ) zamówiły u Siemens Mobility dziesięć lokomotyw Smartron. Smartron to lokomotywa wstępnie skonfigurowana, która łączy w sobie wszystkie zalety standardowego produktu ze sprawdzoną technologią platformową lokomotyw Vectron.

– Lokomotywa Smartron oferuje naszym klientom wydajny i niezawodny produkt, który został znormalizowany w celu zapewnienia prostego procesu zakupu i szybkiej dostawy. Dzięki temu zamówieniu spółka BDŽ inwestuje w tabor lokomotywowy, który zapewnia efektywny kosztowo serwis z wysoką niezawodnością operacyjną – powiedziała Sabrina Soussan, prezes zarządu Siemens Mobility.

Lokomotywy zamówione przez BDŽ są przeznaczone do obsługi pasażerów na terenie kraju. Dostawa dziesięciu lokomotyw jest przewidziana na okres od lutego do maja 2021 roku. BDŽ jest trzecim, po PIMK i Bulmarket, klientem z Bułgarii z lokomotywami Smartron.

Smartron jest dostępny w krajach Bułgarii, Niemiec i Rumunii i bazuje na sprawdzonych komponentach lokomotywy Vectron, który wykazał się niezawodnością już w ponad 300 milionach kilometrów użytkowania. Smartron pracuje na rozstawie 1.435 mm i waży około 83 ton. Smartron przeznaczony dla Bułgarii będzie działał w systemie zasilania 25-kV AC. Lokomotywy będą dostarczane w standardowym kolorze Capri Blue. Lokomotywy po dostawie do Bułgarii będą foliowane i znakowane zgodnie ze schematem projektowym BDŽ. Od 2018 r. lokomotywy Smarton zostały zamówione przez 13 klientów.