Rzepin: nepalczyk wpadł podczas legitymowania

Rzepin: nepalczyk wpadł podczas legitymowania

Podczas wspólnych działań funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i Policji na terenie stacji kolejowej w Rzepinie ujęli obywatela Nepalu, który nielegalnie przebywał na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. 25-letniego cudzoziemca przekazano do dyspozycji Straży Granicznej.

W dniu 20 kwietnia 2023 r. funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Rzepinie podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Gubinie w trakcie patrolu stacji Rzepin zauważyli na peronie nr 2 mężczyznę o ciemnej karnacji, który zachowywał się bardzo nerwowo i unikał kontaktu wzrokowego.

W trakcie podjętych czynności legitymowania, młody mężczyzna przyznał się, że jest obywatelem Nepalu i nie posiada przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających jego tożsamość. W związku z czym na miejsce zostali wezwani funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku, którzy przeprowadzili kontrolę legalności pobytu cudzoziemca w Polsce.

Po sprawdzeniu danych osobowych 25-letniego mężczyzny w systemach teleinformacyjnych Straży Granicznej okazało się, że obywatel Nepalu przebywa nielegalnie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Placówka Straży Granicznej w Świecku.