Ruszyła druga odsłona kampanii edukacyjnej RBC i PKP Intercity

Ruszyła druga odsłona kampanii edukacyjnej RBC i PKP Intercity

Pierwsze dni wiosny to również start drugiej odsłony wspólnej kampanii edukacyjno-informacyjnej Rządowego Centrum Bezpieczeństwa i narodowego przewoźnika. W kolejnej części kampanii „Reaguj! Czas Biegnie” na ekranach pociągów zobaczymy najważniejsze zasady postępowania podczas burzy.

Burza to zjawisko niezależne od nas, ale należy pamiętać, że wiedza i odpowiednie zachowania mogą zminimalizować ryzyko niebezpiecznego zdarzenia. Dlatego, niezwykle ważna jest edukacja dzieci, młodzieży, a także przypominanie starszym o odpowiednich nawykach i zachowaniach. Narodowy przewoźnik, będąc świadom swojej misji społecznej, chętnie połączył siły z Rządowym Centrum Bezpieczeństwa, w celu podnoszenia poziomu bezpieczeństwa wśród rodaków. Co warte podkreślenia, animacje dopasowane są do pór roku, co zwiększa prawdopodobieństwo wykorzystania wiedzy zdobytej czy odświeżonej, dzięki współpracy PKP Intercity i RCB.

– Kampanie prowadzone wspólnie przez PKP Intercity i Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ratują ludzkie życie. Bo tak trzeba patrzeć na te z pozoru niewinne animacje wyświetlane na ekranach
w pociągach naszego narodowego przewoźnika. PKP Intercity przewozi miliony podróżnych rocznie, jeśli tylko części z nich ta wiedza z kampanii edukacyjnych przyda się w realnym świecie, oznacza to właśnie uratowanie czyjegoś życia lub zdrowia. Tak właśnie rozumiemy misję, jaką mają do wypełnienia spółki Skarbu Państwa. Cieszę się z ich aktywności. Wiem, że będą kolejne odsłony kampanii. Ludzkie życie warto chronić zawsze i wszędzie –  mówi Maciej Małecki, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Podróżujący pociągami PKP Intercity mogą zobaczyć nowe, animowane spoty edukacyjne. W animacjach zawarto pigułkę wiedzy, dotyczącą zasad zachowania się podczas burzy. Z filmów dowiemy się lub odświeżymy sobie wiedzę, jak zachować się podczas burzy w różnych sytuacjach – będąc w domu, podróżując autem, ale też podczas górskich wycieczek, na spacerze w lesie czy kąpiąc się w jeziorze. 

– Współpraca z PKP Intercity układa się świetnie, cieszę się, że jeszcze drugie tyle pracy przed nami. Połączenie sił z narodowym przewoźnikiem pozwala na szerokie dotarcie do społeczeństwa z bardzo potrzebnymi treściami edukacyjnymi. Wiedza jak radzić sobie z niebezpiecznymi sytuacjami oraz jak ich unikać jest elementem budowania odpornego na zagrożenia społeczeństwa, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle istotne – podkreśla płk Konrad Korpowski, dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

– To już nie pierwsza i z pewnością nie ostatnia kampania edukacyjno-informacyjna z udziałem PKP Intercity. Działania społeczne i edukacyjne są dla nas bardzo ważne, dlatego systematycznie angażujemy się w tego typu akcje i ciągle szukamy nowych pomysłów – mówi Jarosław Oniszczuk, członek zarządu PKP Intercity.