Ruszyła budowa dodatkowego peronu na stacji Warszawa Gdańska [GALERIA]

Ruszyła budowa dodatkowego peronu na stacji Warszawa Gdańska [GALERIA]

Na stacji Warszawa Gdańska trwa budowa dodatkowego peronu. Widać już pierwsze elementy nowej platformy, z której skorzystają osoby podróżujące pociągami dalekobieżnymi.

Dodatkowy peron nr 5 powstanie po północnej stronie stacji. Będzie miał minimum 200 metrów długości i 5 metrów szerokości oraz 0,76 m wysokości. Obiekt zostanie wyposażony w ławki, wiaty i system informacji pasażerskiej. Energooszczędne oświetlenie LED zapewni bezpieczne poruszanie się po peronach także po zmroku.

Do nowego peronu zaplanowano dwa dojścia. Jedno od ul. Indrzejczyka w bliskim sąsiedztwie przejścia dla pieszych i wejścia do tunelu, drugie dojście od strony zachodniej kładki pieszej, która łączy perony z ul. Kłopot i ul. Felińskiego. Między nowym peronem a zachodnią kładką powstanie chodnik.

W ramach zadania wybudowany zostanie drugi chodnik po południowej stronie stacji i połączy zachodnią kładkę z wejściem do tunelu prowadzącym do stacji metra przy budynku dworca.

Wartość prac wykonywanych przez spółkę Trakcja to 12 mln zł.  Zakończenie budowy nowego peronu zaplanowano do końca września, zaś budowy chodnika po południowej stronie stacji do końca października br.