Robert Nowakowski będzie zarządzał polską filią Railpool

Robert Nowakowski będzie zarządzał polską filią Railpool

Railpool otworzy 1 października 2022 r. nową filię w Poznaniu. Firmą będzie zarządzał Robert Nowakowski, który również 1 października 2022 r. obejmie swoją nową rolę w spółce.

Utworzenie filii Railpool w Polsce jest logiczną kontynuacją naszej znaczącej działalności na tym rynku, jednym z największych i najważniejszych rynków kolejowych w Europie. Bardzo się cieszę, że mamy na pokładzie Roberta Nowakowskiego, który od października będzie kierował lokalnym biznesem. Jest doświadczonym zarządcą kolejowym, który bardzo dobrze zna polski rynek. Jestem przekonany, że jego bogate doświadczenie w połączeniu z fachową wiedzą Railpool w zakresie leasingu z pełnym zakresem usług i naszym nowoczesnym taborem przyniesie ogromne korzyści naszym klientom i partnerom biznesowym na miejscu – powiedział Torsten Lehnert, dyrektor generalny Railpool.

Robert Nowakowski ma ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu w sektorze kolejowym, w tym ponad jedenastoletnie w DB Cargo Polska, gdzie od pięciu lat jest członkiem zarządu.

– Nie mogę się doczekać dołączenia do Railpool w październiku, aby przenieść działalność przedsiębiorczą w Polsce na wyższy poziom. Sam jestem mocno zakorzeniony na lokalnym – i wymagającym – rynku kolejowych przewozów towarowych. Opierając się na wielkim sukcesie Railpool w Polsce i zgodnie z trwającą ekspansją w Europie Wschodniej, z niecierpliwością czekam na utorowanie drogi dla firmy, aby zaspokoić rosnące lokalne zapotrzebowanie na mocne i niezawodne usługi trakcyjne – dodał Robert Nowakowski.

Robert Nowakowski z koleją związany jest od ponad 20 lat. W latach 1992 – 1997 pracował w Zachodniej Dyrekcji Okręgowej PKP. W dawnym PKP Przewozy Regionalne był m.in. zastępcą dyrektora w Mazowieckim i Łódzkim Zakładzie Przewozów Regionalnych oraz dyrektorem w Podlaskim i Kujawsko–Pomorskim Zakładzie tej spółki. Od stycznia 2008 r. do sierpnia 2011 był członkiem zarządu ds. handlowych i eksploatacyjnych w PR (obecnie POLREGIO). Ukończył Wydział Transportu Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Radomiu.

Z Grupą DB Cargo Polska związał się we wrześniu 2011 r. a od 1 października 2017 roku pełni funkcję Członka Zarządu ds. Produkcji.