Renfe zwiększa liczbę pociągów Ave między Madrytem a Walencją

Renfe zwiększa liczbę pociągów Ave między Madrytem a Walencją

Od 17 stycznia hiszpański przewoźnik Renfe uruchomi cztery nowe połączenia, po dwa pociągi w każdym kierunku, między Madrytem a Walencją. Oznacza to, że między miastami dzienne będzie kursowało 26 pociągów, 13 w każdym kierunku.

Nowe połączenia Ave mają odjeżdżać ze stacji Walencja Joaquín Sorolla o 8:40 od ​​poniedziałku do czwartku i o 16:15 od poniedziałku do niedzieli. W przeciwnym kierunku Ave, który odjeżdża ze stacji Madryt Puerta de Atocha o 8:45 w weekendy, będzie kursował codziennie. Kolejne połączenie odjedzie z madryckiego dworca o 17:10 i będzie kursował codzienni z wyjątkiem sobót.

 -Pozytywna reakcja popytu sprawiła, że tygodniowe nakłady w relacji Madryt-Walencja wzrosły. Nowa oferta, oznacza wzrost o 1 500 miejsc dziennie – informuje Renfe.

Jak przekazuje hiszpański przewoźnik firma wzmacnia usługi w tych relacjach i czasach, w których jest większe zapotrzebowanie.

– Wzrost liczby pasażerów szybkich pociągów łączących Madryt z Walencją następował stopniowo. Poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele to dni największego popytu, co pokazuje zbieg ruchu w celach zawodowych i weekendowego wypoczynku wakacyjnego – dodaje przewoźnik.