Railpool wypożyczył Inter Cargo dwie lokomotywy Traxx

Railpool wypożyczył Inter Cargo dwie lokomotywy Traxx

Railpool oraz Inter Cargo, polski prywatny przewoźnik kolejowy podpisały umowę leasingu dwóch lokomotyw Traxx, w tym ich konserwacja.

–  Z przyjemnością witamy Inter Cargo jako naszego nowego klienta. Inter Cargo i jej spółka matka Budamar Group mają dwudziestoletnie doświadczenie w transporcie towarowym i skorzystają z wysokiej wydajności naszych lokomotyw oraz naszej pełnej oferty serwisowej, która gwarantuje maksymalną elastyczność i dostępność pojazdów – mówi Torsten Lehnert dyrektor zarządzający Railpool.

Inter Cargo koncentruje się na transporcie lądowym wyrobów gotowych i surowców, takich jak wyroby do produkcji stali, a także na międzynarodowym transporcie kolejowym towarów w imporcie i eksporcie. Dwa Traxxy serii 186 wydzierżawione od Railpool uzupełniają istniejącą flotę 22 lokomotyw elektrycznych Inter Cargo i są przeznaczone do ruchu na terenie Polski. Pojazdy zostały uruchomione przez Inter Cargo bezpośrednio po ich dostawie w zeszłym tygodniu.

– Od momentu powstania skupiliśmy się na złożonych potrzebach naszych klientów i tym samym osiągnęliśmy wyjątkową pozycję na rynku. Utrzymanie wysokiego standardu oferowanych przez nas usług ma dla nas kluczowe znaczenie i jesteśmy przekonani, że nowe partnerstwo z Railpool pomoże nam przekroczyć oczekiwania naszych klientów – dodał Sylwester Sigiel prezes Inter Cargo