Przy przystanku Otomino powstanie parking dla samochodów

Przy przystanku Otomino powstanie parking dla samochodów

Nowy parking ułatwi łączenie podróży pociągiem z nowego przystanku w Otominie (linia kolejowa nr 229 Pruszcz Gdański – Łeba) w kierunku Gdańska i Kartuz. Wznowienie ruchu pociągów na trasie Glincz – Gdańsk Kokoszki zaplanowane jest na marzec br. Dzięki powstaniu miejsc postojowych w sąsiedztwie nowego peronu podróżni sprawnie i wygodnie będą mogli się przesiąść z auta do pociągu.

Parking w Otominie zostanie zlokalizowany w sąsiedztwie nowego przystanku, przy ul. Do Dworu. Zwycięzca ogłoszonego przetargu przygotuje projekt inwestycji oraz zrealizuje prace budowlane. Powstaną co najmniej 32 miejsca postojowe, w tym dwa dla osób o ograniczonej mobilności. Dla podróżnych dojeżdżających na przystanek jednośladami powstanie wiata rowerowa z 15 stojakami. Teren parkingu oświetlą latarnie LED, zamontowany zostanie także monitoring. Zbudowany zostanie ciąg pieszo – rowerowy od parkingu do ul. Do Dworu.

Realizacja inwestycji poprawiającej warunki podróżowania w Otominie jest możliwa dzięki współpracy PLK S.A. oraz Gminy Żukowo. PLK S.A. odpowiadają za budowę parkingu, natomiast gotowy obiekt zostanie przejęty w utrzymanie zgodnie z zawartą umową przez Gminę Żukowo. Gmina w swoim zakresie wybuduje zasilanie na potrzeby oświetlenia parkingu oraz monitoringu. Zakończenie prac planowane jest do końca 2024 r.