Producent mundurów kolejowych szyje maseczki ochronne

Producent mundurów kolejowych szyje maseczki ochronne

Bydgoski producent, m.in. mundurów kolejowych, firma MODUS Przedsiębiorstwo Odzieżowe S.A. wyszła naprzeciw panującym warunkom. Dzięki nim kolejarze, będący na służbie otrzymają bezpłatnie maseczki ochronne, które będą mogli wykorzystać w pracy. Jest to inicjatywa godna podziwu w trudnym okresie walki z pandemią COVID-19.

Fundacja Grupy PKP otrzyma bezpłatnie maseczki ochronne, jednorazowego użytku, które będą stosowane, m.in. przez wolontariuszy, którzy pomagają kolejarzom przebywającym na kwarantannie domowej. Pierwsza partia maseczek higienicznych firmy Modus trafi również do: PKP Cargo S.A., Związku Zawodowego Dyżurnych Ruchu i PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście sp. z o.o. Maseczki zostaną przekazane całkowicie bezpłatnie i mają posłużyć kolejarzom, którzy pozostają na służbie i są narażeni na potencjalny kontakt z wirusem.

Prezes Zarządu firmy Modus – Marek Ulewicz, zadeklarował, że w miarę możliwości produkcyjnych, udostępni maseczki kolejnym podmiotom kolejowym, które się do niego zgłoszą. Wcześniej maseczki trafiły również do Wojewódzkiego Sztabu Antykryzysowego, Wojsk Obrony Terytorialnej i szpitali w Bydgoszczy.

– Wszyscy znaleźliśmy się w trudnej i nietypowej sytuacji. Podczas panującej pandemii COVID-19 zadaniem Fundacji Grupy PKP jest wsparcie kolejarzy, m.in. poprzez przekazanie im środków ochrony osobistej, które pozwolą bezpiecznie odbywać służbę na rzecz pasażerów. Dziękuję firmie Modus za podjęcie wyzwania i zmobilizowanie całej załogi, która włączyła się w  przygotowanie maseczek. Dzięki nim kolejarze pozostający na służbie będą bardziej bezpieczni. – powiedziała Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.

Modus jest członkiem Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei, dlatego też Izba zajmuje się wsparciem tego projektu i pomaga w nawiązywaniu kontaktu z najbardziej potrzebującymi instytucjami kolejowymi.