Problemy z siecią trakcyjną powodują utrudnienia w ruchu pociągów

Problemy z siecią trakcyjną powodują utrudnienia w ruchu pociągów

Z powodu kradzieży sieci trakcyjnej, przed południem występowały utrudnienia w ruchu pociągów między Łochowem a Małkinia. Obecniie z powodu usterki sieci trakcyjnej wstrzymano ruch pociągów Podbory Skawińskie – Brzeźnica.

Anna Znajewska-Pawluk z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowała „Kolejowy Portal”, że ok. godz.  8:30, na trasie Sadowne Węgrowskie – Małkinia służby PLK  stwierdziły kradzież około 60 metrów sieci trakcyjnej.

Na miejsce natychmiast został skierowany pociąg do naprawy sieci. Ruch na trasie prowadzony jest po jednym torze – zaznaczyła Znajewska-Pawluk.

Przedstawiciela PKP PLK dodała, że o zdarzeniu natychmiast poinformowano Straż Ochrony Kolei i Policję

Dzięki szybko zorganizowanej naprawie sieci trakcyjnej przed godziną 12:00 ruch przywrócono rozkładowy ruch pociągów.

Przed godziną 10:00 doszło do uszkodzenia sieci trakcyjnej i pantografu pociągu jadącego w kierunku Krakowa od strony Przeciszowa.

Jak poinformował Piotr Hamarnik z zespołu prasowego PKP PLK wstrzymano ruch pociągów na odcinku Podbory Skawińskie – Przeciszów, a podróżni przesiedli się w inny skład przewoźnika na stacji Podbory Skawińskie.

Zatrzymany pociąg został odprowadzony na boczny tor, by energetycy mogli przystąpić do usunięcia awarii – tłumaczy Hamarnik.

Przedstawiciel PLK dodał, że służby techniczne usuwają usterkę na miejscu awarii.

Informacje o zmianach w organizacji ruchu pociągów są przekazywane podróżnym na stacjach i przystankach, oraz w Portalu Pasażera.