Pracownicy PKP LHS zaangażowali się w akcję „Szlachetna paczka”

Pracownicy PKP LHS zaangażowali się w akcję „Szlachetna paczka”

Spółka PKP LHS i jej wolontariusze po raz kolejny zaangażowali się w akcję Szlachetna Paczka pomagając rodzinie, która chce zmienić swoją sytuację, a nie tkwić w pułapce słabości i rezygnacji.

– Jesteśmy otwarci na potrzebujących, przede wszystkim tych, którzy pomimo trudności walczą o swoją przyszłość. Szlachetna Paczka jest jednym z wielu działań charytatywnych, w którą angażują się nasi pracownicy i sama spółka. To jeden z naszych ulubionych projektów, bo mamy poczucie, że nasze działania bezpośrednio przekładają się na poprawę jakości życia – powiedział Prezes zarządu  PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa – Zbigniew Tracichleb.

Wybrana rodzina otrzymała od Spółki PKP LHS zestaw mebli potrzebnych do nauki natomiast w ramach wolontariatu pracownicy firmy zakupili maszynę do szycia oraz środki czystości, żywność i wiele innych rzeczy potrzebnych na nadchodzącą zimę. W akcję włączyli się również uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Zamościu.

Szlachetna Paczka odpowiada na prawdziwe potrzeby, nie jest wyłącznie prezentem, ale przede wszystkim relacją z drugim człowiekiem. Tysiące placówek w całym kraju wypełnią się świątecznymi pakunkami, które trafią do tysięcy potrzebujących w całym kraju. To niezwykły moment, ponieważ Szlachetne Paczki mają moc zmieniania życia. Rodziny otrzymują bowiem nie tylko wsparcie materialne, ale przede wszystkim impuls do zmiany.