Poznań: funkcjonariusze SOK odzyskali drogie walizki

Poznań: funkcjonariusze SOK odzyskali drogie walizki

Komendant zmiany w Komendzie Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Poznaniu otrzymał telefoniczne zgłoszenie od kierownika pociągu międzynarodowego relacji Berlin – Warszawa Wschodnia, że po odjeździe pociągu ze stacji Poznań Główny obywatele Rosji zgłosili kradzież trzech walizek o wartości ponad 50 tyś. zł. Skierowany na miejsce patrol funkcjonariuszy SOK ujął sprawcę kradzieży.

W sobotę 10 grudnia 2022 r. kierownik pociągu międzynarodowego relacji Berlin – Warszawa Wschodnia powiadomił komendanta zmiany z Komendy Regionalnej SOK w Poznaniu, że po odjeździe pociągu ze stacji Poznań Główny podróżni, dwoje obywateli Rosji zgłosiło kradzież trzech walizek, których wartość wycenili na ponad 50 tysięcy złotych. Poinformowali również, że mężczyzna który ich okradł, wysiadł w stacji Poznań Główny i był wcześniej legitymowany przez patrol SOK. Na miejsce niezwłocznie skierowano funkcjonariuszy SOK z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Poznaniu.

Po kilku minutach mundurowi podczas sprawdzenia stacji Poznań Główny przy użyciu środków przymusu bezpośredniego ujęli mężczyznę, który przebywał w części zachodniej dworca wraz ze skradzionym bagażem.

Sprawcę kradzieży wraz z walizkami przekazano do dyspozycji przybyłym na miejsce funkcjonariuszom z Komisariatu Policji Stare Miasto w Poznaniu celem dalszego postępowania. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei obywatele Rosji odzyskali walizki warte ponad 50 tysięcy złotych.