Pożar wagonów PKP Intercity w Krakowie [GALERIA]

Pożar wagonów PKP Intercity w Krakowie [GALERIA]

W poniedziałek, 28 marca 2022 r. doszło do pożaru wagonów pasażerskich na terenie Południowego Zakładu PKP Intercity. Niestety tym razem nie obyło się bez osób poszkodowanych.

Jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych, pracownik PKP Cargotabor  Pan Wojciech ewakuował z płonących wagonów dwóch mężczyzn. Niestety nie udało mu się ewakuować trzeciej osoby gdyż temperatura oraz zadymienie były zbyt wysokie.

– Pan Wojciech poinformował o tym fakcie oraz wskazał dokładne miejsce przybyłe na miejsce zastępy z JRG 6 i dzięki temu udało się szybko zlokalizować nieprzytomną kobietę i natychmiast ewakuowano ją przez okno płonącego wagonu – informują strażacy.

Rota medyczna niezwłocznie wdrożyła resuscytację krążeniowo – oddechową z wykorzystaniem defibrylatora AED. Działania te były prowadzone do momentu przybycia ZRM na miejsce zdarzenia, który kontynuował czynności medyczne i jak nas poinformował kobiecie zostały przywrócone funkcje życiowe.

Wielogodzinne działania gaśnicze poległy na ugaszeniu płonących wagonów oraz podawaniu środków gaśniczych w obronie.

– Gratulujemy Panu Wojciechowi postawy – dodali strażacy.

Pan Wojciech jest brygadzistą w Południowym Zakładzie Napraw Taboru, sekcja Kraków.

Z postawy swojego pracownika dumny jest prezes spółki Cargotabor. Jerzy Ernst zapowiedział, że zarząd nagrodzi pana Wojciecha za jego bohaterską postawę, gdyż ratował on ludzi z narażeniem własnego zdrowia i życia.