Powiat nowodworski: dwa potrącenia w ciągu kilku godzin

Powiat nowodworski: dwa potrącenia w ciągu kilku godzin

Ponad dwie godziny trwały utrudnienia w ruchu pociągów na odcinku Modlin – Nasielsk gdzie mimo opuszczonych rogatek 62-latek przechodził przez tory kolejowe i został potrącony przez pociąg Pendolino. Wieczorem w powiecie nowodworskim doszło do kolejnego wypadku.

Do wypadku doszło na około godziny 15:00 na przejeździe kolejowym w Pomiechówku w ciągu DK62. Jak informuje portal „Wirtualny Nowy  Dwór” przybyli na miejsce wypadku strażacy zastali przytomnego poszkodowanego mężczyznę z amputowaną nogą.

Ponad 100 pasażerów z pociągu EIP relacji Kraków Gł. – Gdynia przesiadło się do innego PKP Intercity jadącego w kierunku Trójmiasta.

O 17:23 Koleje Mazowieckie poinformowały, że przywracana jest rozkładowa organizacja ruchu pociągów.

Nie minęły trzy godziny a w Nowym Dworzec Mazowieckim doszło do kolejnej tragedii.  Według portalu „Wirtualny Nowy  Dwór” potrącona została starsza kobieta, która niestety nie przeżyła zderzenia ze składem ED250 jadącym z Krakowa do Gdyni.

PKP Polskie Linie Kolejowe przypominają, że brak ostrożności i przechodzenie w niedozwolonym miejscu  jest główną przyczyną wypadków na torach.  Niepotrzebne tragedie powodują również opóźnienia pociągów i koszty związane z angażowaniem służb ratunkowych i zespołów technicznych. Skutkiem jednego wypadku spowodowanego lekceważeniem zasad bezpieczeństwa jest opóźnienie od kilku do kilkunastu pociągów na kilkadziesiąt, a czasem na kilkaset minut. Wypadek to również tragiczne doświadczenie dla rodzin jak i dla maszynisty. W sytuacji wtargnięcia człowieka na tor może on tylko włączyć hamowanie awaryjne.

W marcu 2022 roku doszło do 14 wypadków i kolizji z udziałem pojazdów i pieszych na przejazdach/przejściach kolejowo-drogowych kat. A-E. Jedna osoba została ranna. Od początku tego roku w 41 wypadkach i kolizji ciężko ranne zostały 4 osoby a 9 zmarło.