Polregio zaprasza na wycieczkę do Gubina

Polregio zaprasza na wycieczkę do Gubina

Polregio zaprasza 3 października na wycieczkę z cyklu „Poczuj przygodę odkrywając lubuskie pociągami Polregio”. Tym razem spółka zaprasza do miasta Polregioi jego niemieckiej część – Guben.

– Nasza jesienna eskapada rozpocznie się o godz. 9:10 w Zielonej Górze, skąd wyruszymy przez Czerwieńsk (przyjazd o godz. 9:20) i Krosno Odrzańskie (przyjazd o godz. 9:38) do celu naszej podróży, czyli malowniczego Gubina (planowany przyjazd pociągu – godz. 10:10) i jego wschodniej części – miasta Guben (przyjazd o godz. 10:15).  To właśnie tutaj rozpoczniemy naszą przygodę. Wraz z przewodnikiem, który zaopiekuje się nami po przyjeździe na miejsce, wyruszymy odkrywać Gubin i Guben, jakich nie znamy – informuje Polregio

Pierwszym obiektem, który poznają uczestnicy wycieczki, będzie dworzec kolejowy w brandenburskim Guben. Następnym przystankiem będzie most graniczny na Nysie Łużyckiej, a kolejnym gubińska Wyspa Teatralna znajdująca się przy ujściu Lubszy do Nysy. Na liście miejsc do zobaczenia są też m.in. ratusz miejski, Baszta Dziewicy, Baszta Bramy Ostrowskiej, Izba Muzealna Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Gubińskiej, a także dostojne ruiny kościoła farnego, które są znanym zabytkiem miasta Gubin.

Od godz. 14.00 przewidziany jest czas wolny. Wycieczka zakończy się o godz. 16:19, gdyż o tej porze zaplanowany jest wyjazd z Guben. Do Zielonej Góry pociąg przyjedzie o godz. 17:29.

Bilety na przejazd można nabyć w kasie biletowej na stacji w Zielonej Górze oraz po wcześniejszej rezerwacji u kierownika pociągu, drogą e-mailową pod adresem [email protected]

W treści maila należy podać następujące informacje:

– imię i nazwisko,

– stacja rozpoczęcia przejazdu,

– telefon kontaktowy,

– liczba rezerwowanych biletów.

Rezerwacje można dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00.

Liczba biletów jest ograniczona.

Cennik biletów:

Zielona Góra – Guben – Zielona Góra: 55 zł,
Zielona Góra – Guben – Zielona Góra (oferta z kartą ZGrani 50+): 50 zł.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągu.