Polregio uruchomiło pociąg dla uchodźców

Polregio uruchomiło pociąg dla uchodźców

Dzisiaj o godz. 15 pociąg POLREGIO zestawiony z dwóch składów SA134 wyruszył z Lublina do  Lubyczy Królewskiej. Specjalny skład zabierze ok. 500 osób z granicy w Hrebennem do Lublina. Dalsze kroki koordynować będzie Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lublinie.

To pierwszy skład uruchomiony w ramach zaangażowania POLREGIO w pomoc humanitarną.  Spółka jest także przygotowana do przekazania zmodyfikowanych wagonów typu 120A, by  pomóc ludziom ewakuowanym od granic z Ukrainą, w tym osobom chorym z koniecznością  przejazdu w pozycji leżącej.

-Na przejściach granicznych z Ukrainą tysiące uchodźców wojennych oczekuje na transport do  naszego kraju. Taka skala oznacza, że najbardziej efektywnym środkiem transportu jest  transport kolejowy. Kolej w sytuacjach kryzysowych, a z takimi warunkami w związku z wojną  na terenie naszego wschodniego sąsiada mamy do czynienia, musi być w gotowości 24 godziny  na dobę. Nie wolno nam stać obojętnie w obliczu ogromnego kryzysu humanitarnego, z jakim  mierzy się dzisiaj Polska i cała Europa. Naszym obowiązkiem jest pomóc w każdy możliwy  sposób. Jesteśmy w pełnej gotowości, aby uruchomić kolejne pociągi dla uchodźców z Ukrainy.  Specjalny transport dla uchodźców jest oczywiście bezpłatny – mówi Artur Martyniuk, Prezes  Zarządu POLREGIO S.A