Polregio uruchamia weekendowe połączenia do Łagowa

Polregio uruchamia weekendowe połączenia do Łagowa

Lubuski Zakład Polegio wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego od 26 czerwca uruchamia sobotnio-niedzielne połączenia kolejowe łączące Zieloną Górę z Perłą Ziemi Lubuskiej – Łagowem. 

Pierwszy pociąg ze stacji w Zielonej Górze wyruszy już 26 czerwca 2021 r.

– Połączenie powstało z myślą o mieszkańcach Ziemi Lubuskiej i gościach, którzy chcą odwiedzić jedno z najpiękniejszych miejsc naszego regionu w zupełnie inny sposób, bo pociągiem. Niewątpliwym atutem jest również sama podróż, to gratka dla miłośników podróżowania koleją. Na linii z Toporowa do Łagowa na co dzień nie jeżdżą już pociągi pasażerski – informuje Polregio

Podróż z przewoźnikiem to jedna z niewielu okazji do zobaczenia Łagowa z perspektywy pięknego odrestaurowanego wiaduktu kolejowego na stałe już wpisanego w krajobraz miejscowości.

Bilety można nabyć w kasach biletowych Polregio oraz u drużyny konduktorskiej. Pociąg na trasie do Łagowa zatrzyma się również między innymi w Rzepinie, Torzymiu i Toporowie.

Rozkład jazdy pociągów do/z Łagowa

To jednak nie jedyna atrakcja, jaką spółka chcemy zaproponować podróżnym. Ciekawą propozycją są również kupony rabatowe, które otrzyma każdy podróżny wraz z biletem na przejazd.

Polregio we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami stworzyło specjalną ofertę dzięki której wraz z kuponem rabatowym i biletem kolejowym podróżni między innymi będą mogli odwiedzić zupełnie za darmo najbardziej charakterystyczną łagowską budowlę – mowa oczywiście o baszcie zamku Joannitów, która góruje nad miasteczkiem. Rabat na wejście będzie można również uzyskać w parku linowym w Łagowie, na wyprawę statkiem wycieczkowym po malowniczo położonych łagowskich jeziorach oraz na samodzielną eksplorację z pomocą rowerów wodnych na przystani „Czółno”.