Polregio upamiętnia 102 rocznicę odzyskania niepodległości

Polregio upamiętnia 102 rocznicę odzyskania niepodległości

Przypadające na 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości to okazja do podkreślania naszej narodowej dumy. W obchody upamiętnienia tego wyjątkowego dnia, tradycyjnie już włącza się polski przewoźnik Polregio. Z tej okazji załogi drużyn konduktorskich, kasjerzy (kas własnych i agencyjnych) oraz maszyniści mają przypięte biało-czerwone kotyliony do swoich mundurów w dniach od 9 do 13 listopada 2020 roku.

Polregio od początku swojej działalności angażuje się w dbałość o historię, tradycję oraz podtrzymywanie pamięci o narodowych bohaterach.

– 11 listopada to szczególnie ważna data dla każdej Polki i Polaka. Święto Niepodległości ma z pewnością charakter uroczystości wspólnototwórczej, dlatego zależy nam, aby ta wyjątkowa rocznica łączyła nas wszystkich. Biało-czerwone kotyliony naturalnie przyciągają wzrok pasażerów podróżujących naszymi pociągami w całym kraju, przyczyniając się do rozpowszechniania pamięci o 102 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, szczególnie w tak trudnym dla Polaków czasie jak pandemia koronawirusa – mówi Artur Martyniuk, Prezes Zarządu Polregio.

W 2018 roku z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, przewoźnik wspólnie z Agencją Rozwoju Przemysłu zorganizował ogólnopolski plebiscyt REGIObohater. W trakcie trwania kampanii przedstawione zostały biogramy stu osób, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości oraz miały szczególny wkład w budowanie polskości pośród lokalnych społeczności. W toku ogólnodostępnego głosowania, dla każdego województwa wybrana została postać jednego REGIObohatera, którego imieniem nazwany oraz przyozdobiony został pociąg Polregio. Oznaczone sylwetkami regionalnych bohaterów składy pociągów nadal kursują po całej Polsce.

Spółka jest także partnerem strategicznym ogólnopolskiej kampanii społecznej BohaterON, którą popularyzuje w swoich pociągach na terenie całego kraju. Akcja ta ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Organizatorzy kampanii BohaterON dają możliwość okazania pamięci indywidualnej o Powstaniu Warszawskim, umożliwiając każdej zainteresowanej osobie wysłanie pocztówki, listu bądź laurki do wybranego Powstańca. Sukces minionych edycji tego projektu to m.in. ponad 830 tys. kartek wysłanych do bohaterów od nadawców z Polski oraz całego świata.

– W Polregio jesteśmy dumni z naszego pochodzenia i staramy się wspierać patriotyczne wartości. Nasze zaangażowanie wynika także stąd, że jako przewoźnik regionalny jesteśmy silnie związani ze społecznościami lokalnymi. Istniejemy po to, aby ludzie w Polsce mogli każdego dnia wygodnie i sprawnie przemieszczać się, swobodnie realizując swoje plany. Dokładamy wszelkich starań, aby być blisko ludzi i ich spraw, wspierając w ten sposób organizację codziennego życia wszystkich Polaków – dodaje Artur Martyniuk.

Z okazji 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przewoźnik zorganizował również Facebook’owy konkurs dla swoich podróżnych #MójCodziennyPatriotyzm. By wziąć w nim udział należy opisać, w jaki sposób na co dzień podtrzymuje się w sobie polskiego ducha. Autorzy dziesięciu najbardziej inspirujących odpowiedzi nagrodzeni zostaną przez Polregio patriotycznymi gadżetami.