PolRegio proponuje 5 miejsc do których warto pojechać w ferie

PolRegio proponuje 5 miejsc do których warto pojechać w ferie

Okres ferii zimowych właśnie się rozpoczął, uczniowie rzucają w kąt swoje plecaki i zaczynają dwa tygodnie wakacji. Żeby oszczędzić trudu wyszukiwania miejsc, PolRegio przygotowało 5 propozycji, dla tych którzy chcieliby spędzić ferie zimowe poza domem.

Podhalańską Koleją Regionalną do Zakopanego

Bez zastanowienia pierwszym miejscem, które kojarzy nam się z zimowym wypadem są Tatry. Do Zakopanego najwygodniej dostać się korzystając z Podhalańskiej Kolei Regionalnej. Połączenie na trasie Nowy Targ – Zakopane pozwala uniknąć nerwów związanych ze staniem w korkach na słynnej Zakopiance. To położone u podnóża Tatr malownicze miasto jest idealnym przystankiem dla entuzjastów sportów zimowych. Tatry to nie tylko Zakopane, warto odwiedzić również okolice.

Urocze wzgórza Bukowiny Tatrzańskiej mogą zachwycić pięknymi widokami, a słynne wody termalne zrelaksują po wyczerpującym dniu na stoku. W lutym w Bukowinie odbywa się tu Góralski Karnawał, impreza, w której warto wziąć udział, żeby poznać tatrzański folklor. Ponadto, to sąsiednia wieś Białka Tatrzańska jest jednym z najlepszych ośrodków narciarskich w Polsce, dlatego polecamy przetrzeć tam wszystkie szlaki.

Szklarska Poręba dla każdego!

Za centrum narciarstwa zjazdowego uważa się Szrenicę, gdzie znajduje się 5 tras zjazdowych, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie. W sumie w Szklarskiej Porębie jest prawie 20 km tzw. nartostrad i 20 wyciągów narciarskich, w tym „Karkonosz Express” – najdłuższy i najnowocześniejszy wyciąg tego typu w Polsce, który w ciągu godziny na górę wynosi prawie 2 tysiące osób. Dla entuzjastów sportów zimowych przewoźnik oferuje również trasy do innych ośrodków narciarskich w Polsce, np. Żywiec, Sucha Beskidzka, Krynica-Zdrój.

A może zimą morze?

Dla fanów relaksu i spokojnych spacerów polecamy wybrać się nad morze. Chociaż nie jest to najpopularniejszy wybór zimą, morze o tej porze roku ma w sobie niezwykły urok, właśnie ze względu na brak tłumów, które latem zdają się niektórym przeszkadzać. Kamień Pomorski zasłynął dzięki złożom borowiny oraz solanek jako miejscowość uzdrowiskowa. Jeśli planujemy wyjazd z dziećmi, warto odwiedzić tam lokalną atrakcję – park miniatur i kolejek.

Wypad do miejskiej dżungli!

Na popularny ostatnio „city break”, wszystkim kochającym wypoczynek w dżungli miejskiej PolRegio poleca wyjazd do Wrocławia. Szczególnie jeśli podróżujemy pociągiem – warto wysiąść na stacji kolejowej Wrocław Główny, ten monumentalny budynek w stylu gotyku Tudorów powstał w XIX wieku według projektu budowniczego królewskiego Wilhelma Grapowa i skrywa w sobie mnóstwo tajemnic. Niedaleko Starego Miasta, na ulicy Ryskiej 46c można podziwiać zabytkowe neony z lat 60. i 70. które stały się jedną z największych atrakcji Wrocławia.

Kulinarny szlak

Do piernikowej stolicy Polski – Torunia, warto pojechać o każdej porze roku – jednak to zimą korzenne ciasteczka smakują najlepiej. Zwłaszcza po długim spacerze, na którym odhaczyliśmy z listy wszystkie najważniejsze gotyckie budynki, których nie wypada przegapić. Dla spragnionych kultury na ratunek przychodzi Centrum Sztuki Współczesnej, gdzie można zobaczyć nie tylko aktualną wystawę, ale też najnowsze filmy kina niezależnego i komercyjnego.

Ferie zimowe to nie tylko czas dla fanów nart i snowboardu, to także okazja, żeby odkryć miejsca, które są nam nieznane lub które moglibyśmy odkryć na nowo. Dzięki wspólnej ofercie PolRegio i PKP Intercity „Razem w Polskę” możemy podróżować bez ograniczeń wszystkimi pociągami obu przewoźników przez cały weekend: od piątku od godz. 19:00 do poniedziałku do godz. 6:00. Dlatego warto skorzystać z ferii, które szybką mogą zamienić się w zimową przygodę.