Polregio partnerem płyty wydanej z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II

Polregio partnerem płyty wydanej z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II

17 maja 2020 roku w Katedrze Oliwskiej w Gdańsku, za pośrednictwem Telewizji Polskiej odbędzie się transmisja telewizyjna koncertu „Cała Polska śpiewa dla świętego Jana Pawła II” upamiętniającego 100. rocznicę urodzin Wielkiego Polaka świętego Jana Pawła II. Podczas tego koncertu przez Alicję Węgorzewską-Whiskerd zostanie zaśpiewany Hymn Papieski Santo Subito. Polregio zostało partnerem płyty wydanej z tej okazji.

Polregio zostało partnerem specjalnej okolicznościowej płyty wydanej z okazji 100-lecia urodzin świętego Jana Pawła II, na której znajdzie się hymn Santo Subito. Jej wydawcą i producentem jest Fundacja StartSmart pod kierownictwem  Alicji Węgorzewskiej-Whiskerd.

– Cieszę się, że możemy współpracować z największym pasażerskim przewoźnikiem w Polsce przy tak ważnej uroczystości okrągłej rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II zwieńczonej płytą „Santo Subito – Hymn Papieski”. Jako fundacja posiadamy wieloletnie doświadczenie w produkcji wydarzeń kulturalnych: koncertów telewizyjnych, festiwali, audycji telewizyjnych. Od lat wspieramy środowiska seniorskie, dzieci autystyczne, osoby wykluczone społecznie. Udział Polregio w wydaniu płyty wpisuje się w nasze wspólne działania oparte o dbałość o historię i kulturę – powiedziała Alicja Węgorzewska-Whiskerd, Prezes Fundacji StartSmart.

– Polregio dba o polską tradycję, kulturę i historię m.in. poprzez organizację lub udział w ważnych wydarzeniach i przedsięwzięciach, do których zalicza się wspomniana płyta „Santo Subito – Hymn Papieski”. Doskonale wpisuje się ona w przygotowany na ten rok przez Polregio projekt związany z 100. rocznicą narodzin świętego Jana Pawła II. Być może ze względu na obecną sytuację epidemiczną jego forma będzie musiała zostać zmieniona, jednak jestem przekonana, że jego realizacja pozwoli wielu Polakom powrócić wspomnieniami do przełomowych w naszej historii wydarzeń z udziałem Papieża Polaka – powiedziała Anna Lenarczyk, Członek Zarządu Polregio.

Przedmiotowy Hymn będzie prezentowany przez śpiewaczkę operową mezzosopran Alicję Węgorzewską-Whiskerd, podczas koncertu „Cała Polska śpiewa dla świętego Jana Pawła II”, który będzie nadawany na żywo w niedzielę 17 maja w TVP 1 z pięciu najważniejszych miejsc związanych z historią polskiego Papieża: z Gdańska, z Częstochowy, z Krakowa, Warszawy i Wadowic w dwóch odsłonach: o godz. 17.30 i 21.30.