Polregio na Forum Ekonomicznym w Karpaczu

Polregio na Forum Ekonomicznym w Karpaczu

Za nami XXXII Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Spółkę Polregio reprezentowali prezes Adam Pawlik oraz wiceprezes Marcel Klinowski.

Prezes Adam Pawlik wziął udział w debacie „Kolejowe inwestycje – impuls dla rozwoju gospodarki”, w której uczestniczyli również m.in. Ignacy Góra, Prezes Urząd Transportu Kolejowego oraz Ireneusz Merchel, Prezes PKP PLK.

 

Paneliści mówili m.in. o znaczeniu inwestycji kolejowych dla gospodarki regionu oraz roli współpracy przewoźników z organizatorami przewozów. Prezes Pawlik wspominał także o korzystnych dla pasażerów zmianach, jakie obecnie wdraża spółka:

W ostatnich latach pasażerowie nie tylko wrócili na kolej, ale też podróż pociągiem regionalnym przyciąga zupełnie nowych klientów. Wszystko wskazuje na to, że pobijemy rekordowy dla całej branży kolei pasażerskiej 2019 rok i w 2023 r. przekroczymy barierę 100 mln pasażerów. To efekt rozwoju oferty handlowej oraz konsekwentnie prowadzonej strategii odwracania kanałów sprzedaży. Zakup biletów przez kanały zdalne wybiera już 35% podróżnych, co oznacza trzykrotny wzrost w stosunku do roku 2019 – mówił podczas debaty prezes Adam Pawlik.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów jesienią 2022 r. Polregio wprowadziło na rynek videomaty, które łączą możliwości biletomatu z funkcjonalnością tradycyjnej kasy biletowej. „Videomaty na tyle spodobały się naszym klientom, że w tej chwili kupujemy kolejnych kilkanaście sztuk tych urządzeń, z czego większość stanie w woj. pomorskim, a część również w lubelskim i wielkopolskim” – podsumował plany spółki prezes Adam Pawlik.

Z kolei wiceprezes Marcel Klinowski wystąpił w panelu pt. „Transport współdzielony a wykluczenie transportowe”, gdzie paneliści dyskutowali przede wszystkim nt. skutecznych metod walki z wykluczeniem komunikacyjnym.

Na szczególną rolę kolei regionalnej, także w kontekście transportu współdzielonego, wiceprezes Klinowski wskazywał podczas debaty:

– Kolej jest nieodłącznym elementem podróży w relacjach regionalnych. Jesteśmy otwarci na współpracę z samorządami lokalnymi, przewoźnikami autobusowymi i firmami zapewniającymi nowe usługi w zakresie mikromobilności. Widzimy duży potencjał w integracji różnych środków transportu, aby zapewnić jak największą dostępność transportową – powiedział wiceprezes Klinowski.