Polregio gotowe uruchomić połączenia na linii Krościenko – Zagórz – Jasło

Polregio gotowe uruchomić połączenia na linii Krościenko – Zagórz – Jasło

Polregio jest gotowe do natychmiastowego niesienia pomocy i niezwłocznego uruchomienia pociągów w ruchu wahadłowym na potrzeby transportu uchodźców z Ukrainy na przygotowanej przez PKP PLK linii Krościenko – Zagórz – Jasło.

Do wskazanej relacji spółka dedykuje dwa nowoczesne dwuczłonowe autobusy szynowe typu SA140, posiadające 270 miejsc siedzących na pojazd, a także odpowiednią przestrzeń dla ewentualnego przewozu znacznej liczby osób stojących i większego bagażu.

– Kryzys humanitarny spowodowany wojną na Ukrainie to niewyobrażalny do niedawna dramat. POLREGIO jako największy pasażerski przewoźnik w Polsce uruchomiło do godzin porannych 2 marca 10 pociągów ze wschodniej granicy. Utrzymujemy również rezerwę taborową wraz z załogami, aby w razie konieczności uruchomić kolejne składy. Jesteśmy przygotowani do systematycznego zwiększania liczby kursów – mówi Artur Martyniuk, Prezes Polregio.

Pociągi Polregio zaopatrzone w paczki żywnościowe i wodę, kursują regularnie w Lubelskiem, Małopolskiem i na Podkarpaciu.

Przypomnijmy, że od kilku dni służby PKP Polskie Linie Kolejowe pracują na przygranicznym odcinku Uherce – granica państwa na linii nr 108 StróżeKrościenko (nr 108). Wykonane prace pozwolą przywrócić przejazd pociągów do/z Ukrainy. Kolejowe przejście graniczne w Krościenku, będzie dodatkowym punktem odprawy uchodzców.