Polregio chce wydzierżawić kolejny szynobus

Polregio chce wydzierżawić kolejny szynobus

Po przetargu na dzierżawę dwóch spalinowych pojazdów trakcyjnych, Polregio ogłosiło postępowanie na dzierżawę kolejnego szynobusu na potrzeby Lubuskiego Zakładu.

Spółka oczekuje dzierżawy na okres 12 miesięcy. Przewoźnik chce także poznać dodatkową opłatę za każdy pockm, w przypadku przekroczenia miesięcznej pracy eksploatacyjnej ustalonej na 15 tys. pockm.

Jak czytamy w opisie wymagań, Polregio oczekuje chce wynająć pojazdu nie starszego niż 20 lat, o minimalnej prędkości konstrukcyjnej 120 km/h i pojemności 130 miejsc siedzących, w tym uchylnych. Pojazd ma być wyposażony w klimatyzację kabiny maszynisty oraz przestrzeni pasażerskiej, posiadać co najmniej jedną toaletę WC wyposażoną w system zamkniętego (próżniowego) układu sanitarnego i przystosowaną dla osób niepełnosprawnych. Muszą być też min 4 miejsca do przewozu rowerów oraz min. 2 miejsca dla wózków inwalidzkich.

Oferty winny być złożone w terminie do 2 sierpnia 2023 r. do godziny 12:00.

Na oferty przewoźnik czeka do 2 sierpnia 2023 r. do godziny 12:00. O wyborze wykonawcy zdecyduje cena.

W ogłoszonym w połowie lipca postępowaniu, Polegio chce wydzierżawić jeden szynobus na okres 153 dni, a drugi większy pojazd o pojemności min. 100 miejsce na 122 doby.