Półmetek prac na remontowanym odcinku Sierpc – Szczutowo [GALERIA]

Półmetek prac na remontowanym odcinku Sierpc – Szczutowo [GALERIA]

Postępują prace remontowe na 12-kilometrowym odcinku między stacją Sierpc a przystankiem Szczutowo gdzie PKP Polskie Linie Kolejowe wymieniają szyny oraz podkłady.

Jak poinformował Przemysław Zieliński z zespołu prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe, dotąd zrealizowano prace na połowie odcinka.

– Wymieniono też nawierzchnię na dwóch przejazdach kolejowo – drogowych (w ciągu ul. Dworcowej w Sierpcu oraz na drodze w kierunku Szczechowa), dzięki czemu kierowcy przejeżdżają przez tory sprawniej – dodaje Zieliński.

Obecnie, na odcinku z Sierpca do Brodnicy korzystają wyłącznie pociągi towarowe.

– Realizacja zadania umożliwi sprawny i bezpieczny przejazd także pociągom pasażerskim. Po zakończeniu robót i uzyskaniu wymaganych pozwoleń na wyremontowanym odcinku pociągi pasażerskie będą mogły jechać z prędkością do 80 km/h (przed pracami do 20 km/h). – zaznacza przedstawiciel zarządcy infrastruktury.

PKP PLK nie planują natomiast remontu na kolejnych odcinkach. Między Szczutowem a Brodnicą pociągi jeżdżą obecnie z prędkością również do 80 km/h. 

Jak informuje przedstawiciel PLK, przed wznowieniem ruchu pociągów na remontowanym odcinku sprawdzone zostanie oznakowanie na wszystkich przejazdach kolejowo – drogowych.

Zakończenie prac o wartości 14,788 mln netto zaplanowano do końca września 2021 r.

Przypomnijmy, że od grudnia linii kolejowej nr 33 na szlaku Sierpc – Rypin, ma jeździć pociąg TLK „Flisak” relacji TLK „Flisak” relacji Gdynia – Płock – Katowice.