Policyjne działania „Bezpieczny przejazd” z wykorzystaniem drona [FILM]

Policyjne działania „Bezpieczny przejazd” z wykorzystaniem drona [FILM]

Zachowanie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych, bez względu na to czy są one strzeżone czy też nie, zawsze przy ich przejeżdżaniu należy zachować szczególną ostrożność. Dlatego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle czuwali nad przestrzeganiem przepisów w rejonie przejazdów kolejowo-drogowych.

Pośpiech i zlekceważenie znaku STOP podczas przejeżdżania przez przejazd kolejowy może doprowadzić do tragedii. Samochód czy motocykl w zderzeniu z pociągiem nie ma szans. Często też kierujący pojazdami odnoszą w takich wypadkach poważne obrażenie, a niejednokrotnie tracą w nich życie.

W piątek, 10 maja 2024 r. jasielscy policjanci prowadzili działania „Bezpieczny przejazd”. Przy wykorzystaniu drona weryfikowali czy kierujący pojazdami przestrzegają przepisów. Mundurowi sprawdzali także stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów.

Oprócz mandatów karnych, które nałożyli na kierowców, funkcjonariusze każdemu z nich starali się wytłumaczyć jak niezwykle ważne jest przestrzeganie przepisów w rejonie przejazdów kolejowych.