Podwyżka cen biletów na obszarze Województwa Małopolskiego

Podwyżka cen biletów na obszarze Województwa Małopolskiego

Od 2 sierpnia 2021 r. na obszarze Województwa Małopolskiego. zacznie obowiązywać nowy cennik biletów w transporcie kolejowym. Zmiana cen biletów dotyczyć pociągów Polregio, Koleje Małopolskie oraz Koleje Śląskie.

Zmiana wynika z kosztów rozwoju oferty przewozowej, a także koniecznością sfinansowania kolejnych inwestycji, takich jak zakup nowego taboru kolejowego.

Już wkrótce pasażerowie będą mogli skorzystać z przejazdów nowymi pojazdami typu Elf 2 oraz Impuls 2. Pozwoli to na sukcesywne uruchamianie nowych połączeń i poszerzanie oferty przewozowej.

Ceny wzrosną średnio o 10% w przypadku biletów jednorazowych i o 10 zł w przypadku biletów okresowych.

– Mimo podwyżki, ceny biletów w ramach ofert specjalnych będą w dalszym ciągu niższe od cen dostępnych w taryfie podstawowej przewoźników – podkreślają Koleje Małopolskie.

Oferta cenowa przy przejazdach z/do stacji Kraków Lotnisko, na podstawie biletów jednorazowych, pozostaje bez zmian.

Dodatkowo, w pociągach uruchamianych przez Koleje Małopolskie od 1 września 2021 r. wprowadzona zostanie opłata za wydanie biletu w pociągu, wynosząca 2,00 zł. Będzie ona pobierana wyłącznie w przypadku zakupu biletu u obsługi pociągu, podczas gdy kasa biletowa na stacji wyjazdu będzie czynna. Z opłaty zwolnione będą osoby niepełnosprawne i osoby o ograniczonej sprawności ruchowej (tzw. osoby uprzywilejowane). Odprawa tych osób dokonywana będzie w trakcie kontroli biletów.

Przykładowe ceny biletów normalnych obowiązujące od 2 sierpnia br.:

Kraków Główny – Bochnia: 7,50 zł / 175 zł;
Kraków Główny – Tarnów: 14,50 zł / 245 zł;
Kraków Główny – Nowy Sącz: 18,50 zł / 275 zł;
Kraków Główny – Wieliczka Rynek Kopalnia: 4,50 zł / 100 zł
Kraków Główny – Miechów: 7,50 zł / 175 zł;
ŻeKraków Główny – Sędziszów: 13,50 zł / 225 zł.