Podwyżka cen biletów kolejowych na Pomorzu

Podwyżka cen biletów kolejowych na Pomorzu

Od 1 sierpnia 2022 r. zmienią się ceny biletów sprzedawanych w ramach Taryfy Pomorskiej. Średnio podwyżka wyniesie 15 proc. Będzie za to promocja bilety kupowane elektronicznie.

Zmiana cen dotyczy zarówno biletów jednorazowych, jak i okresowych.

– Drożeje energia elektryczna. Rosną także koszty pracy. Dlatego jesteśmy zmuszeni wprowadzić nowe ceny jednorazowych i miesięcznych biletów kolejowych, sprzedawanych w ramach Taryfy Pomorskiej – mówi Mieczysław Struk marszałek województwa pomorskiego.

Średnio podwyżka wyniesie 15 proc. Oznacza to, że np. najtańszy bilet normalny w strefie do 6 km kosztować będzie 4,80 zł. Natomiast za bilet z Gdańska do Słupska (121 km) zapłacimy 28,30 zł.

Ale nowe ceny to nie jedyna zmiana w taryfach. W celu złagodzenia negatywnych skutków podwyżek cen biletów samorząd województwa wprowadził specjalną promocję.

– Nie chcemy jednak przerzucać wszystkich kosztów na pasażerów. Dlatego przez pół roku, do 31 stycznia 2023 r. bilety kupowane w kanałach elektronicznych będą tańsze o 7,5 proc. Chodzi tu o zakup przez aplikacje mobilne i platformy internetowe – informuje marszałek.

Warto dodać, że obecnie około 40 proc. biletów kupowanych jest właśnie poprzez internet.


Przypomnijmy, że poprzednia podwyżka cen biletów w ramach Taryfy Pomorskiej została wprowadzona 12 grudnia 2021 r.