Podkarpackie: wypadek na przejeździe kolejowym w Gorliczynie

Podkarpackie: wypadek na przejeździe kolejowym w Gorliczynie

Dziś rano doszło do kolejnego wypadku na przejeździe kolejowym. W Gorliczynie 25-letni kierowca wjechał wprost pod nadjeżdżający pociągu. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala. Po wypadku maszynista oddalił się z miejsca zdarzenia.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Renault Laguna, 25-letni mieszkaniec gminy Przeworsk, pomimo zamkniętych zapór i włączonych czerwonych świateł sygnalizatora, wjechał na przejazd kolejowy wprost pod nadjeżdżający pociąg Regio relacji Stalowa Wola – Rozwadów – Przeworsk.

Po wypadku maszynista oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci prowadzili jego poszukiwania. Po kilku godzinach mężczyzna zgłosił się sam do przeworskiego szpitala. Będący na miejscu policjanci sprawdzili stan trzeźwości 59-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego, miał 0,26 promila alkoholu w organizmie.

Teraz policjanci muszą wyjaśnić okoliczności i przebieg tego zdarzenia a także odpowiedzieć na pytanie czy maszynista w momencie wypadku był trzeźwy.