Pociągi WKD jeżdżą po dwóch torach od Podkowy Leśnej do Grodziska Maz.

Pociągi WKD jeżdżą po dwóch torach od Podkowy Leśnej do Grodziska Maz.

Od 10 grudnia 2023 r.  na odcinku pomiędzy stacjami Podkowa Leśna Główna i Grodzisk Mazowiecki Radońska został otwarty ruch pociągów równocześnie po obydwu torach.

Pociągi jeżdżą zgodnie z zasadą ruchu prawostronnego, tj. po torze nr 1 (tor prawy w kierunku Grodziska Mazowieckiego) pojadą podstawowo pociągi w relacji do stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska, natomiast po torze nr 2 (tor prawy w kierunku Warszawy) pojadą podstawowo pociągi w relacji do przystanku Warszawa Reduta Ordona.

W związku z tym odprawa podróżnych będzie jest prowadzona ze wszystkich peronów zlokalizowanych przy obydwu torach na tym szlaku.

Tabliczki z informacjami na temat numerów peronów i torów na przebudowanym odcinku linii kolejowej pomiędzy Podkową Leśną i Grodziskiem Mazowieckim zostały zamieszczone na dedykowanych dla nich konstrukcjach wsporczych – informuje WKD.

Do końca bieżącego roku z uwagi na prowadzone jeszcze prace wykończeniowe i porządkowe w pobliżu torowiska i peronów ruch pociągów na odcinku pomiędzy Podkową Leśną i Grodziskiem Mazowieckim będzie prowadzony z prędkością ograniczoną do 40 km/h.