Pociągi SKM Warszawa linii S3 wracają na linię średnicową

Pociągi SKM Warszawa linii S3 wracają na linię średnicową

Pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej linii S3 – od 27 września – będą kursowały na trasie podstawowej przez Warszawę Centralną.

PKP PLK zakończyły etap budowy nowego przystanku kolejowego Warszawa-Targówek i przywracają pełny ruch na linii kolejowej nr 9, pomiędzy stacjami Warszawa Wschodnia i Warszawa Praga. Od niedzieli, 27 września dla pociągów SKM S3 będzie obowiązywała trasa podstawowa z Radzymina / Wieliszewa / Legionowa przez Warszawę Wschodnią, Warszawę Centralną i Warszawę Zachodnią do Lotniska Chopina.

Z uwagi na ograniczoną przepustowość dalekobieżnej linii średnicowej, dwa pociągi oznaczone w rozkładzie jako linia S30, zostaną skierowane przez podmiejską linię średnicową i zatrzymają się na przystankach: Warszawa Stadion, Warszawa Powiśle, Warszawa Śródmieście i Warszawa Ochota. Będą to kursy z Radzymina na Lotnisko Chopina – poranny o godz. 4.30 (odjazd z przystanku Warszawa Śródmieście o godz. 5.20) i popołudniowy o godz. 16.30 (odjazd z przystanku Warszawa Śródmieście o godz. 17.22).

Jednocześnie przestanie obowiązywać wzajemne honorowanie biletów Kolei Mazowieckich i Zarządu Transportu Miejskiego na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia peron 8 (przez Warszawę Gdańską) – Warszawa Lotnisko Chopina (w obu kierunkach).

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S3 ważny od 27 września w dni wolne od pracy jest dostępny tutaj.

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S3 ważny od 28 września w dni powszednie jest dostępny tutaj.