Pociągi ČD zapewnią transport uczestnikom Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie

Pociągi ČD zapewnią transport uczestnikom Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie

Po dziewięciu latach Czechy ponownie będą gospodarzem Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie. Koleje Czeskie, które są oficjalnym przewoźnikiem Mistrzostw, zapewnią transport drużyn hokejowych, sędziów, organizatorów i kibiców pomiędzy miejscami rozgrywania meczów w Pradze i Ostrawie podczas Mistrzostw.

ČD jest dumnym partnerem czeskich sportowców i kibiców. W przeszłości współpracowaliśmy przy zapewnieniu transportu dla hokeistów i kibiców podczas mistrzostw świata i tak samo jest w tym roku. Od piątku wyślemy siedem par specjalnych połączeń SC Pendolino. Zainteresowanie nimi jest duże wśród kibiców, z wyjątkiem kilkudziesięciu miejsc, już informujemy, że są wyprzedane, czyli ponad 4600 pasażerów – mówi Michał Krapinec, prezes zarządu i dyrektor generalny ČD.

Pociągi SC Pendolino i InterCity pokonują trasę między głównymi dworcami kolejowymi w Pradze i Ostrawie w 3 godziny i 12 minut i oferują wysoki komfort podróży. Fani hokeja mogą jednak również korzystać ze zwykłych połączeń ČD. Pociągiem można dojechać bezpośrednio do praskiej hali widowiskowo-sportowej O2, która znajduje się zaledwie 10 minut spacerem od dworca kolejowego Libeň. Zatrzymuje się tu większość pociągów ze wschodniej części kraju, np. z Ostrawy, Wołoszczyzny, Zlína czy Moraw Południowych. Zatrzymują się tu również połączenia regionalne linii S1 i S7 z Dworca Głównego i Dworca Masaryka.

Można również dojechać pociągiem z różnych miejsc w kraju na mecze w Ostravar Arena w Ostrawie. Stacja kolejowa Ostrava-Vítkovice znajduje się około 20 minut spacerem od areny i jest obsługiwana przez regularne połączenia S9 Ostrava-Svinov – Havířov – Český Těšín.

W dniach gry można spodziewać się zwiększonego obłożenia na wybranych połączeniach dalekobieżnych, dlatego zalecamy monitorowanie przewidywanego obłożenia wybranego połączenia.

Pasażerowie mogą łatwo sprawdzić obłożenie wybranego przez siebie pociągu w www.cd.cz e-sklepie dzięki tak zwanej funkcji sygnalizacji świetlnej, która pokaże im, jak pełny będzie ich pociąg i w razie potrzeby zarekomenduje zakup rezerwacji miejsca” – mówi Krapinec, przypominając o przydatnej nowej funkcji w e-sklepie.

Autobusy ČD Bus zabiorą zawodników bezpośrednio na areny

Oprócz transportu kibiców i drużyn pociągiem, ČD zapewni również transfery hokeistów między hotelami, stadionami i dworcami kolejowymi w Pradze i Ostrawie za pośrednictwem swojej spółki zależnej ČD Bus i nowoczesnych autobusów IVECO.

Od ponad trzech tygodni pasażerowie mogą również zobaczyć specjalnie udekorowaną lokomotywę Siemens Vectron z logo mistrzostw i hasłem przewodnim „Heart Of The Game”.