Pociągami Polregio na ferie zimowe – część 2

Pociągami Polregio na ferie zimowe – część 2

W nadchodzący poniedziałek, 22 stycznia 2024 r., rozpocznie się druga tura ferii zimowych dla uczniów z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Do jakich podróży zachęca Polregio?

Specjalne oferty – bilety tygodniowe i weekendowe

Dzięki specjalnym ofertom w czasie ferii można będzie podróżować bez ograniczeń po całej Polsce. Można łatwo kupić je w mobilnej aplikacji mPolregio, w automatach biletowych lub Videomatach Polregio, w systemie sprzedaży bilety.polregio.pl, u obsługi pociągu oraz w kasach biletowych.

Na dwa tygodnie przerwy zimowej ponownie spółka oferuje Bilety tygodniowe na ferie, które w podobnej formule proponowaliśmy pasażerom także latem i cieszyły się one ogromną popularnością wśród podróżnych – były najchętniej kupowanym produktem Polregio. Bilet tygodniowy na ferie w tańszej wersji kosztuje 109 zł i obejmuje wszystkie pociągi Regio. Bilet za 129 zł zapewnia z kolei przejazdy pociągami Regio oraz Kolei Wielkopolskich, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i Arrivy. Sprzedaż biletów z tej oferty rusza 12 stycznia, a jest ona ważna przez całe ferie zimowe, czyli do 25 lutego. Nie obejmuje województwa pomorskiego i dolnośląskiego.

Niezależnie od ferii przez cały czas przewoźnik ma w ofercie bilety weekendowe, które pozwalają odwiedzać ulubione miejsca w całej Polsce. Mini bilet turystyczny kosztuje 47 zł i pozwala podróżować bez limitu pociągami Regio od piątku od 18:00 do poniedziałku do 06:00. Bilet turystyczny, dostępny w cenie 58 zł umożliwia nieograniczone podróże pociągami po całej Polsce od 18:00 w piątki do 06:00 w poniedziałki. Bilet jest honorowany w pociągach Regio (za wyjątkiem pociągów specjalnych) oraz pociągach osobowych Arrivy RP, Kolei Wielkopolskich oraz Kolei Małopolskich (z wyjątkiem odcinka Kraków Olszanica – Kraków Lotnisko – Kraków Olszanica), jak również Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (z wyjątkiem pociągów kategorii ŁKA Sprinter).

Województwo podlaskie

W ferie można skorzystać z dwóch tras, które szczególnie nadają się na zimowe wypady: Białystok – Augustów – Suwałki oraz Białystok – Hajnówka, dzięki której możemy dotrzeć do Białowieskiego Parku Narodowego. Zimą dość łatwo można wypatrzyć w lesie żubry, te ogromne zwierzęta robią wówczas niesamowite wrażenie, szczególnie na dzieciach. Liczne szlaki piesze oraz rowerowe w Puszczy Augustowskiej i w okolicach Hajnówki zimą zamieniają się w znakomite trasy narciarskie. Natomiast z Suwałk łatwo dostać się do jedynego w północno-wschodniej części Podlasia kompleksu sportowego Szelment z wyciągiem narciarskim i ośmioma trasami zjazdowymi.

Województwo warmińsko-mazurskie

Mieszkańcy Warmii i Mazur mogą skorzystać m.in. z tras: Olsztyn – Szczytno – Ełk oraz Olsztyn – Iława nad najdłuższe jezioro w Polsce – Jeziorak. W przypadku silnych mrozów warto poszukać miejsc, w których trenują miłośnicy bojerów, np. na największym w kraju jeziorze Śniardwy (najbliższa stacja Pisz). Ponadto, dzięki modernizacji trasy kolejowej znowu dostępne są połączenia do Braniewa przez Ornetę.