PLK przeprowadzą remont na linii średnicowej

PLK przeprowadzą remont na linii średnicowej

Od 11 do 13 czerwca na odcinku Warszawa Centralna – Warszawa Wschodnia zaplanowano remont toru linii dalekobieżnej. Od 14 czerwca do 26 lipca wymieniona będzie sieć trakcyjna na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Włochy.

Na odcinku Warszawa Centralna – Warszawa Wschodnia ekipy będą pracowały całą dobę. Wymienione zostaną podkłady oraz uzupełniony tłuczeń na odcinku ok. 2 km.

Roboty zaplanowano w rozkładzie jazdy i uzgodniono z przewoźnikami na czas długiego weekendu, kiedy ruch pociągów jest mniejszy.

Koleje Mazowieckie poinformowały, że w związku z utrudnieniami  na odcinkach Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia (w obu kierunkach) oraz Warszawa ZOO – Warszawa Zachodnia peron 8 przez stację Warszawa Gdańska (w obu kierunkach) honorowane będą wszystkie ważne bilety wydane na przejazdy pociągami PKP Intercity.

Od 14 czerwca do 26 lipca prowadzone będą ujęte w rozkładzie prace na linii z Warszawy do Grodziska Mazowieckiego na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Włochy. Wymienione będą słupy oraz sieć trakcyjna w obu torach.

Mazowieckie przewoźnik informuje rownież, że w okresie 14 czerwca – 26 lipca 2020 r. część pociągów Kolei Mazowieckich będzie kursowała z pominięciem przystanków: Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa Ursus Niedźwiadek oraz Piastów. Wybrane połączenia Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej w Warszawie zostaną odwołane.

W związku z utrudnieniami w ruchu pociągów od 14 czerwca do 5 lipca 2020 r. na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków (w obu kierunkach) obowiązywać będzie wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM.

Bilety KM (wszystkich rodzajów) ważne będą w pociągach SKM na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków (w obu kierunkach).

Bilety ZTM wszystkich rodzajów (z uwzględnieniem stref biletowych) ważne będą w pociągach KM na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków (w obu kierunkach).

Pasażerowie z biletami „kartonikowymi” ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są obowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu w formacie 24-godzinnym, czyli np. 14.06. godz. 06:55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować.