PLK podpisały umowę na przebudowę przystanku Grzybno

PLK podpisały umowę na przebudowę przystanku Grzybno

Realizacja przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025” w woj. kujawsko-pomorskim zwiększa dostępność do kolei i ułatwia codzienne dojazdy.

Peron na przystanku Grzybno na linii Bydgoszcz – Chełmża (nr 209) zostanie przebudowany. Nowa konstrukcja o długości 100 metrów ułatwi dostęp do kolei. Wyższy peron umożliwi łatwiejsze wsiadanie do pociągu. Dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się przygotowane zostanie wygodne dojście oraz antypoślizgowa nawierzchnia ze ścieżkami naprowadzającymi. Dla podróżnych dojeżdżających na rowerem przewidziano stojaki. Zamontowane zostaną wiata, ławki, gabloty informacyjne z rozkładem jazdy oraz czytelne oznakowanie. Energooszczędne, jaśniejsze oświetlenie zapewni komfort obsługi także po zmierzchu.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na zaprojektowanie i realizację prac budowlanych z firmą Gór-Tor Sp. z o.o.. Koszt zadania to 1,33 mln zł netto. Realizację planuje się do końca 2022 r.

Program przystankowy

W województwie kujawsko – pomorskim na liście podstawowej Programu Przystankowego jest 11 lokalizacji. Oprócz wyżej wymienionego to także budowa nowych przystanków Bydgoszcz Okole, Bydgoszcz Zachodnia, Bydgoszcz Osowa Góra, Nakło Nad Notecią Dąbrowskiego, Tuchola (Rudzki Most), Trzeciewnica, Grudziądz Centrum, Grudziądz Rządz, Grudziądz Tuszewo oraz budowa przejścia podziemnego na stacji Nakło Nad Notecią. Na liście rezerwowej znajdują się 3 lokalizacje – modernizacja peronów na przystankach Brodnica Fabryczna, Grudziądz Mniszek, Dąbrowa Chełmińska.