PLK o nieodpowiedzialnym zachowaniu dróżnika na przejeździe w Ignacowie

PLK o nieodpowiedzialnym zachowaniu dróżnika na przejeździe w Ignacowie

W poniedziałek, 9 sierpnia 2022 r. interwencja Policji wykazała, że dróżnik w Ignacowie w woj. łódzkim pełniąc swoje obowiązki, był pod wpływem alkoholu. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy PKP Polskie Linie Kolejowe.

Rafał Wilgusiak z zespołu prasowego PKP PLK, poinformował „Kolejowy Portal”, ze praca pracowników PLK pod wpływem alkoholu oraz innych środków odurzających jest przez PLK nie akceptowalna a zachowanie dróżnika było skrajnie nieodpowiedzialne.

– Praca pod wpływem alkoholu oznacza dyscyplinarne zwolnienie – podkreślił Wilgusiak

Przypomnijmy, że w poniedziałek 9 sierpnia 2022 r. Policja otrzymała zgłoszenie od świadka, który zauważył, że dróżnikowi ktoś przez okno podaje alkohol. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że ma on ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Jak dodaje nasz rozmówca pracownik ok. 14:45 został odsunięty od pełnienia zadań i zatrzymany przez Policję. PLK natychmiast wyznaczyły zastępstwo.

– Nowy dróżnik objął obowiązki o godz. 15:10. Postępowanie służbowe wdrożone zgodnie z wymogami, wyjaśni okoliczności niewłaściwego zachowania – zaznaczył przedstawiciel zarządcy infrastruktury.

Szkolenia dla pracowników

Wilgusiak tłumaczy, że PKP Polskie Linie Kolejowe prowadzą liczne działania prewencyjne, w tym kontrole, aby zapewnić odpowiedzialne pełnienie obowiązków przez pracowników.

– Pracownicy – szczególnie związani z prowadzeniem ruchu pociągów, na każdym szkoleniu i pouczeniu otrzymują informacje o zasadach pracy i negatywnym wpływie alkoholu i innych używek – dodaje.

Przedstawiciel PLK podkreślił, że prowadzone są także dzienne i nocne kontrole na posterunkach ruchu.

– W stosunku do osób, które zlekceważą dyscyplinę, wyciągane są surowe konsekwencje, włącznie z dyscyplinarnym zwolnieniem – zaznaczył Rafał Wilgusiak z zespołu prasowego PLK.

Przejazd kolejowo-drogowy w w Ignacowie, gm. Rozprza znajduje się na linii kolejowej nr 1 na odcinku między Piotrkowem Tryb. a Radomskiem.