PKP S.A. dołączyły do grona klientów portalu Cash

PKP S.A. dołączyły do grona klientów portalu Cash

Do grona użytkowników platformy Cash dołączyli pracownicy Polskich Kolei Państwowych S.A. Ponad 2100 osób zatrudnionych w  PKP S.A. może od teraz skorzystać z oferty portalu korzyści pracownika Cash. Zapewnia on dostęp do atrakcyjnych produktów finansowych – prosto i bezpiecznie oraz całkowicie zdalnie.

– Synergia spółek Skarbu Państwa to bardzo istotny element strategii realizowanej przez Ministerstwo Aktywów Państwowych. Współpraca spółek Skarbu Państwa i innych podmiotów
z polskim kapitałem to ważny aspekt patriotyzmu gospodarczego, dobrej cechy dojrzałych gospodarek. Przystąpienie PKP do systemu pożyczek pracowniczych PZU Cash jest dobrym przykładem na to, że nie jest ona realizowana sama dla siebie, a końcowymi jej beneficjantami są nie tyle współpracujące ze sobą spółki, ile tysiące Polaków i ich rodziny – powiedział Maciej Małecki, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

– W niecały rok po starcie platforma Cash dostępna jest dla blisko 325 000 pracowników w całej Polsce. Teraz dołączył do niej zespół Polskich Kolei Państwowych S.A. To już kolejny pracodawca, który umożliwia swoim pracownikom dostęp do portalu Cash – mówi Małgorzata Sadurska, która w zarządach PZU i PZU Życie SA odpowiedzialna jest m.in. za strategiczne programy partnerskie oraz Pion Klienta Korporacyjnego. – Pracujemy nad poszerzeniem zakresu produktów na portalu Cash. Już wkrótce umożliwimy dostęp do kredytów hipotecznych, a także salary finance. Chcemy je oferować naszym największym klientom korporacyjnym – dodaje Małgorzata Sadurska.

– Zapewnienie osobom zatrudnionym w spółce bogatej oferty świadczeń pozapłacowych to bardzo istotny element strategii pracowniczej PKP S.A. Pracownicy doceniają takie dodatki przede wszystkim ze względu na korzystniejsze względem rynkowych warunki finansowe, ale też wygodę w uzyskaniu dostępu do nich i podczas codziennego korzystania. Pożyczki gotówkowe Cash to kolejny produkt PZU dostępny dla pracowników Polskich Kolei Państwowych. Grupa PZU jest operatorem programu Pracowniczych Planów Kapitałowych oraz świadczy usługę ubezpieczeń na życie dla naszych pracowników. Poza tym PKP korzystają także z ubezpieczeń PZU o charakterze korporacyjnym – podsumowuje Krzysztof Mamiński, prezes zarządu PKP S.A.

Cash to element zintegrowanego ekosystemu pozapłacowych benefitów pracowniczych, który tworzony jest w ramach strategii Grupy PZU na lata 2021-2024. Znajdą się w nim, oprócz portalu Cash, pakiety ubezpieczeniowe i zdrowotne, karty i abonamenty sportowo-rekreacyjne PZU Sport oraz system zniżek zakupowych u partnerów.

Portal Cash daje dostęp do atrakcyjnej oferty pożyczek dla pracowników. Jest to rodzaj benefitu pracowniczego związanego z dobrobytem finansowym. To stosunkowo nowy trend w Polsce, ale już popularny w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych. Do tej pory Polacy byli przyzwyczajeni do tradycyjnych benefitów jak karty sportowe, ubezpieczenia grupowe czy pakiety medyczne. Teraz pracodawcy mogą zapewnić swoim pracownikom szybki dostęp do bezpiecznych produktów kredytowych. Co istotne, firmy nie ponoszą żadnych dodatkowych opłat związanych z udostępnieniem tego rozwiązania czy przyznawaniem takiego produktu.

Produkt kredytowy na portalu Cash jest udzielany na czas od 3 do 36 miesięcy, a maksymalna kwota wynosi 50 000 zł. Środki można wydać na dowolny cel. O spłacaniu rat pracownik nie musi pamiętać. Są one potrącane bezpośrednio z pensji. Proces występowania o produkt kredytowy jest bardzo prosty. Na www.portalcash.pl należy wybrać potrzebną kwotę, określić liczbę rat oraz podać zarobki za ostatnie trzy miesiące. Po weryfikacji informacji wystarczy podpisać umowę, wykorzystując kod przesłany na wskazany numer telefonu. Nie potrzebne są żadne zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach. Tym zajmuje się pracodawca. Pieniądze trafiają na rachunek, na który wpływa pensja. Odbywa się to zazwyczaj następnego dnia roboczego po zawarciu umowy.