PKP PLK: wykonawca w trybie pilnym naprawi uszkodzony peron na stacji Zakopane [FILM]

PKP PLK: wykonawca w trybie pilnym naprawi uszkodzony peron na stacji Zakopane [FILM]

Nie minęły trzy miesiące minęły, a już pojawiły się problemy z nowym peronem nr 2 na stacji w Zakopanem, który został oddany do użytku przed Świętami Bożego Narodzenia. Tygodnik Podhalański opublikował film, na którym widać zapadlisko w centralnej części peronu.

Jak widzimy na filmie, ciągnące się wzdłuż peronu zapadlisko jest owinięte taśmą zabezpieczającą. Co na to PKP Polskie Linie Kolejowe, które do ostatniej chwili pracowały nad otwarciem stacji?

Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowała „Kolejowy Portal”,  że na stacji Zakopane stwierdzono podmycie nawierzchni fragmentu peronu.

Miejsca, gdzie wystąpiły nierówności zostały zabezpieczone. Sytuacja nie ma wpływu na ruch pociągów. Wykonawca w trybie pilnym przystąpi do naprawy nawierzchni. PLK SA współpracują z wykonawcą w celu jak najszybszego naprawienia peronu – tłumaczy Dorota Szalacha.

Możliwe jest, że uszkodzenia na peronie są wynikiem nagromadzenia się śniegu, który nie był odśnieżany z tej części peronu, a obecnie roztopów.

Przyczyny uszkodzeń będą wyjaśnione przez komisję – podkreśla Szalacha.

 

Przedstawicielka zarządcy infrastruktury dodała, że dokończenie wszystkich prac na stacji Zakopane w ramach umowy i odbiór końcowy robót planowane jest w maju 2024 r.

Prace na stacji Zakopane za blisko 65 mln zł w ramach kontraktu na linii nr 99 Chabówka – Zakopane realizuje firma ZUE S.A.

O problemach z peronem na stacji Zakopane Tygodnik Podhalański informował już w piątek, 1 marca 2024 r.