PKP PLK wybudują nowy parking przy stacji kolejowej w Gryficach

PKP PLK wybudują nowy parking przy stacji kolejowej w Gryficach

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na budowę parkingu w sąsiedztwie stacji kolejowej, który umożliwi wygodne łączenie podróży autem i koleją. Inwestycja zrealizowana będzie w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025”.

PKP Polskie Linie Kolejowe wybudują nowy parking, na terenie bezpośrednio sąsiadującym ze stacją kolejową w Gryficach, który zapewni mieszkańcom wygodne przesiadki do pociągów. Parking przy ul. Dworcowej będzie posiadał 60 miejsc postojowych, w tym 4 stanowiska dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Przewidziano również dodatkową przestrzeń do parkowania rowerów. Pomiędzy parkingiem a peronami powstanie wygodny ciąg komunikacyjny. Całość zostanie oświetlona latarniami działającymi w energooszczędnej technologii LED.

Inwestycja w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025” o wartości 860 tys. zł. netto, będzie prowadzona w systemie „projektuj i buduj”. Wykonawcą prac będzie firma EL-IN Sp. z o.o. w Skierniewicach. Zakończenie prac planowane jest do końca marca 2025 r. Po zakończeniu inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe przekażą parking Gminie Gryfice, która będzie odpowiedzialna za jego zarządzanie i utrzymanie.

Nowe parkingi w zachodniopomorskim

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach Programu Przystankowego budują nowe parkingi również w 7 innych lokalizacjach w województwie zachodniopomorskim:

  • Parking w sąsiedztwie przystanku osobowego Koszalin Wschodni przy ul. Na Skwierzynkę. Będzie posiadał 30 stanowisk postojowych, w tym 2 stanowiska dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.
  • Parking w sąsiedztwie przystanku osobowego Koszalin Politechnika przy ul. Na Skarpie. Będzie posiadał 60 stanowisk postojowych, w tym 3 stanowiska dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.
  • Parking w sąsiedztwie przystanku osobowego Kołobrzeg Wschodni przy ul. Tarnowskiego. Będzie posiadał 70 stanowisk postojowych, w tym 3 stanowiska dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.
  • Parkingi w sąsiedztwie przystanku osobowego Świdwin Zamek przy ul. Szczecińskiej i ul. Poznańskiej. Będą posiadały łącznie 14 stanowisk postojowych, w tym 2 stanowiska dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.
  • Parkingi w sąsiedztwie przystanku osobowego Recz Pomorski od strony ul. Kolejowej. Będą posiadały łącznie 16 stanowisk postojowych, w tym 2 stanowiska dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.
  • Parking w sąsiedztwie przystanku osobowego Radziszewo przy ul. Topolowej. Będzie posiadał 6 stanowisk postojowych, w tym 1 stanowisko dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.
  • Parkingi w sąsiedztwie stacji Złocieniec przy ul. Dworcowej. Będą posiadały łącznie 32 stanowiska postojowe, w tym 3 stanowiska dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.