PKP Intercity sonduje ceny udostępniania Internetu po WiFi w wagonach

PKP Intercity sonduje ceny udostępniania Internetu po WiFi w wagonach

PKP  Intercity  planuje rozpocząć proces wyboru wykonawcy telekomunikacyjnego w zakresie zapewnienia dostępu do sieci Internet za pośrednictwem sieci Wi-Fi dla osób podróżujących na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w wagonach wchodzących w skład pociągów uruchamianych przez przewoźnika.

Oprócz świadczenia  stałej  usługi dostępu  do  sieci  Internetu, PKP Intercity wymaga aby zbierane i przechowywane były logi dotyczące połączeń, można było zdalnie zarządzać urządzeniami sieciowymi zainstalowanymi w wagonach, czy przesyłanie raportów miesięcznych wykazujących  liczbę użytkowników, wielkość transferu upload/download, czasy sesji,  na poszczególnych wagonach, w ujęciu dziennym, tygodniowym i miesięcznym.

Przewoźnik chce aby łączenie do sieci WiFi umożliwiało dwa sposoby logowania użytkowników: jako „gość” bez podawania jakichkolwiek danych –w takim przypadku długość sesji jest ograniczona czasowo do 15 minut oraz z podaniem adresu e-mail –w takim przypadku sesja nie ma ograniczeń czasowych.

Spółka wymaga ustawienia przepustowości 3 Mb/s download oraz 3 Mb/s upload na użytkownika. Wymagane jest również zapewnienie możliwości zmiany ww. parametrów.

PKP Intercity informuje, że lista wagonów jest zmienna i na dzień 1 stycznia 2021 r. wynosi 450 szt. Przewoźnik planuje zwiększenie liczby wagonów wyposażonych w urządzenia sieciowe i planuje, że ilość wagonów, w których będzie możliwość dostępu do sieci Internet za pośrednictwem sieci Wi-Fi  na dzień 1 stycznia 2020 r wyniesie 633 szt., a na dzień 1 stycznia 2023 już 786 wagonów.

Czas świadczenia usługi to 24 miesiące.

Termin składania informacji na temat kosztów świadczenia usługi dostępu do sieci Internet za pośrednictwem sieci Wi-Fi mija 25 stycznia 2021.