PKP Intercity podsumowało majówkę

PKP Intercity podsumowało majówkę

Blisko 2 miliony pasażerów, 580 pociągów wzmocnionych 820 wagonami i 5 elektrycznymi zespołami trakcyjnymi, 8 dodatkowych połączeń uruchomionych na najpopularniejszych trasach. Tak w liczbach wyglądały majówkowe podróże z PKP Intercity.

Długie weekendy i święta wiążą się ze zwiększoną frekwencją w pociągach PKP Intercity. Nie inaczej było z tegoroczną majówką, podczas której pociągami narodowego przewoźnika podróżowało blisko 2 mln pasażerów. Jest to wzrost o prawie 16% w stosunku do analogicznego okresu w rekordowym do tej pory 2022 roku, kiedy to pociągami narodowego przewoźnika podróżowało ponad 1,7 mln osób. Podczas tegorocznej majówki składy PKP Intercity przewoziły średnio około 200 tys. podróżnych dziennie. Najwyższą frekwencję przewoźnik odnotował w sobotę 29 kwietnia – do pociągów PKP Intercity wsiadło tego dnia blisko 240 tys. pasażerów. To najlepsza majówka w ponad 20-letniej historii spółki.

Z dumą możemy ogłosić, że za nami kolejna rekordowa majówka. Tak wysokie wyniki to kontynuacja trendu, który utrzymujemy od lat. Rozwój kolei to efekt przemyślanych decyzji i planów oraz odpowiednich inwestycji, które zaczynają być widoczne także dla pasażerów. Cieszę się, że Polacy nam ufają i tak licznie wybierają kolej jako swój środek transportu – mówi Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity.

W okresie 28 kwietnia – 7 maja do składów PKP Intercity dołączyło blisko 820 wagonów do ponad 580 pociągów, które kursowały na najbardziej popularnych trasach. Na torach pojawiło się także pięć dodatkowych elektrycznych zespołów trakcyjnych ED74. W długi weekend majowy przewoźnik uruchomił również 8 dodatkowych połączeń. Największym zainteresowaniem podróżnych cieszyły się połączenia między stolicą a największymi miastami: Warszawa-Kraków, Warszawa – Gdynia, Warszawa – Poznań czy Warszawa – Wrocław.