PKP IC znowu przesuwa termin składania ofert na montaż ETCS w Husarzach

PKP IC znowu przesuwa termin składania ofert na montaż ETCS w Husarzach

Z końcem września mieliśmy poznać oferty w postępowaniu na montaż systemu ETCS w lokomotywach EU44 PKP Intercity. Niestety znowu poczekamy, ponieważ spółka na wiosek jednego z wykonawców przesunęła termin składania ofert na koniec 2022 r.

Kolejny przetarg na dostarczenie, zabudowa, uruchomienie oraz wdrożenie do eksploatacji pokładowych urządzeń ERTMS/ETCS poziomu 1 i 2 z wersją Baseline 3.4.0 lub nowszą wraz z systemem GSM-R na 10 lokomotywach typu SIEMENS ES 64 U4 „Husarz” wraz z usługami utrzymania został ogłoszony 10 grudnia 2021 r.

Pierwotnie oferty mieliśmy poznać 12 stycznia 2022 r., następnie 14 lutego i 24 marca. Na początku kwietnia do PKP Intercity wpłynęło pytanie dotyczące przesunięcie terminu składania ofert z 30 czerwca do dnia 30 września 2022 r. Jak argumentował wykonawca powstały nowe możliwości ewentualnej realizacji zmówienia. Przewoźnik przychylił się do tego wniosku.

I kiedy już wydawało się, że wielosystemowe lokomotywy PKP Intercity będą o krok bliżej od montażu systemu ETCS to do przewoźnika wpłynęła kolejne pytanie z prośbą o zmianę terminu składania ofert z dnia 30 września na 30 grudnia 2022 r. Powodem dla tej prośby jest fakt, że oferent chciałby w tym czasie przygotować jak najlepszą technicznie i optymalną cenowo ofertę dla PKP Intercity.

Przewoźnik przychylił się do wniosku wykonawcy, jednocześnie informując, że wykonawcy będą związani ofertą do dnia 29 marca 2023 r.