PKP Cargo chce uruchamiać pociągi retro z Chabówki do Nowego Targu

PKP Cargo chce uruchamiać pociągi retro z Chabówki do Nowego Targu

Do Urzędu Transportu Kolejowego wpłynął wniosek PKP Cargo w sprawie uruchomienia pasażerskiego połączenia komercyjnego na trasie Chabówka – Nowy Targ – Chabówka obsługiwanego lokomotywą parową i wagonami retro.

Przewoźnik zadeklarował chęć wykonywania nowej usługi przewozu osób w terminie od 30 czerwca 2023 r. do 30 czerwca 2028 r. PKP Cargo planuje realizować powyższe połączenie na odcinku krajowym:

  • w relacji Chabówka – Nowy Targ: dwa kursy na dobę w soboty i niedziele w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia oraz 15 sierpnia;
  • w relacji Nowy Targ – Chabówka: dwa kursy na dobę w soboty i niedziele w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia oraz 15 sierpnia.

Pociągi prowadzone byłyby lokomotywami parowymi serii Ty2/Ty42 lub TKt48 z wagonami retro typu Bi-29, BCi – 28, Ci-28, 3A, 43A, 101A, 120A. Z uwagi na historyczną konstrukcję wagonów nie są one przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Rozkład jazdy

 

Przypomnijmy, że w poprzednich latach pociągi retro uruchamiane przez Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce jeździły na trasie Chabówka – Kasina Wielka – Chabówka.