Pierwsze zmodernizowane przez FPS Cegielski wagony odebrane przez PKP Intercity [GALERIA]

Pierwsze zmodernizowane przez FPS Cegielski wagony odebrane przez PKP Intercity [GALERIA]

PKP Intercity odebrało pierwsze 15 zmodernizowanych wagonów od FPS Cegielski. Zgodnie z umową podpisaną w kwietniu 2022 roku, park taborowy przewoźnika zostanie wzmocniony łącznie o 90 takich wagonów.

Wagony typu 174A, bo o nich mowa mogliśmy zobaczyć podczas wrześniowych targów TRAKO. Są to przedziałowe wagony klasy. 2.

Cezary Nowak, rzecznik PKP Intercity poinformował Kolejowy Portal, że na koniec września odebranych z FPS Cegielski zostało 15 wagonów zmodernizowanych do standardu 174A.

Wagony zostały przekazane do Zakładu Zachodniego w Poznaniu.  Są zaplanowane do kursowania po następujących trasach: Wrocław – Białystok, Wrocław – Przemyśl, Przemyśl – Warszawa, Wrocław – Hrubieszów – dodaje Nowak.

Przypomnijmy, że przedmiotem podpisanej w kwietniu 2022 r.  umowy z Fabryką Pojazdów Szynowych H. Cegielski w Poznaniu jest wykonanie naprawy okresowej na piątym poziomie utrzymania wraz z modernizacją 90 wagonów typu 111A i 141A oraz ich późniejszych przeglądów na trzecim poziomie utrzymania. Wartość całego zamówienia to 494,8 mln zł brutto.

W zmodernizowanych wagonach pasażerowie skorzystają z wygodnych foteli, klimatyzacji, systemu informacji pasażerskiej, automatycznych drzwi oraz toalet z zamkniętym obiegiem. W pojazdach znajdzie się monitoring, będą także dostępne oznaczenia w alfabecie Braille’a. Wózki jezdne zostaną wymienione na nowe i cichsze. Wagony zostaną dostosowane do prędkości 160 km/h.  

174A-1

Zdjęcie 1 z 3