Pierwsze połączenie RegioJet z Pragi do Chorwacji otworzyło sezon letni

Pierwsze połączenie RegioJet z Pragi do Chorwacji otworzyło sezon letni

W piątek 28 maja 2021 r. o godzinie 16.46 z głównego dworca kolejowego w Pradze odjechał pociąg RegioJet do Splitu w Chorwacji. Na pokładzie jest około 400 pasażerów, symbolicznie rozpoczynających tegoroczny sezon letni. Dotychczas przewoźnik sprzedał ponad 35 tys. biletów

Podobnie jak w ubiegłym roku ceny biletów są wyjątkowo niskie – za bilet w jedną stronę z rezerwacjami i wszystkimi usługami – za podróż w wagonie z miejscami siedzącymi pasażerowie na trasie do Rijeki zapłacą w czerwcu specjalną cenę od 490 koron czeskich a za bilet w wagonie sypialnym cena zaczyna się od 790 koron czeskich. Na trasie do Splitu ceny zaczynają się od 890 CZK za miejsce siedzące i 1090 CZK za podróż w wagonie sypialnym. Cena biletu zawsze obejmuje bezpłatną rezerwację miejsc i wszystkie usługi pokładowe, które pasażerowie otrzymują podczas podróży – w tym wodę butelkowaną, bezpłatną kawę i śniadanie, łącze internetowe lub bezpłatny portal rozrywkowy oraz korzystanie z innych usług na pokładzie. W ofercie są również specjalne pakiety wakacyjne, które RegioJet sprzedaje we współpracy z biurem podróży Čedok.

W czerwcu i wrześniu pociągi będą kursować 3 razy w tygodniu z odjazdami z Pragi, Brna i Bratysławy w piątki, niedziele i wtorki oraz z Chorwacji w soboty, poniedziałki i środy; w lipcu i sierpniu połączenia będą kursowały codziennie w każdym kierunku.

Skład pociągu będzie składał się z wagonów sypialnych oraz wagonów z miejscami do siedzenia. RegioJet wysyła w tym roku skład zestawiony z 15 wagonów, podzielony na dwie części na chorwackiej stacji Ogulin – 8 wagonów jedzie do Rijeki,  a 7 do stacji Split.

Wraz z uruchomieniem linii kolejowej RegioJet w Chorwacji, przewoźnik uruchomił również kompleksową opiekę nad testami pasażerów w ramach obsługi klienta. Testy w Covid nie obciążą pasażerów RegioJet ani finansowo, ani czasowo.

Dzięki całemu systemowi pasażerowie RegioJet są całkowicie objęci wszystkimi wymaganiami testowymi. Informacje o tym, jak łatwo i szybko sprawdzić się na wycieczkę, znajdują się tam również na stronie internetowej.